Fujifilm X100VI Silver
SKLEP
  • Fujifilm X100VI Silver
  • Fujifilm X100VI
  • Fujifilm X
  • Fujifilm aparat
  • Aparat kompaktowy

Fujifilm X100 VI Silver

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowe informacje:

  • matryca 40,2 Mpix X-Trans CMOS 5
  • nagrywanie 6K
  • obiektyw Fujinon 23/2 (ekwiwalent 35mm dla pełnej klatki)
  • wbudowany filtr ND (4 stopnie)
  • wizjer hybrydowy
8 499,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

FujiFilm X100VI

“Jedyny w swoim rodzaju” kompaktowy aparat cyfrowy o wyrafinowanym wzornictwie i intuicyjnej obsłudze

X100VI to już szósta generacja aparatów serii X100. Zachowując wyjątkowe wzornictwo i kompaktowe rozmiary, X100VI oferuje możliwości najnowszej, 40,2- megapikselowej matrycy X-Trans™ CMOS 5 HR* oraz szybkiego procesora przetwarzania obrazu X-Processor 5, zapewniających zarówno najwyższą jakość obrazowania, jak i wysoką wydajność. Model został wyposażony w układ stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności do 6,0 EV**, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i niewielkiej wagi korpusu, które jedynie nieznacznie wzrosły w porównaniu z poprzednim modelem, czyli X100V. Dzięki temu użytkownicy aparatu X100VI mogą używać go w szerokim zakresie warunków i sytuacji fotograficznych.

Model X100VI to aparat cyfrowy, który łączy w sobie „Jedyne w swoim rodzaju” wzornictwo i wygodę obsługi z zaawansowanymi możliwościami, oferując obrazowanie wyjątkowej jakości, dzięki czemu zawodowi fotografowie, jak i ambitni amatorzy – mogą cieszyć się posiadaniem tego wyjątkowego sprzętu i realizować swoje fotograficzne pasje.

Matryca X-Trans™ CMOS 5 HR i silnik przetwarzania obrazu X-Processor 5 zapewniają wyjątkową jakość obrazowania i wysoką wydajność

Aparat X100VI został wyposażony w matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym X-Trans™ CMOS 5 HR o rozdzielczości ok. 40,2 megapikseli. Matryca charakteryzuje się imponującą strukturą rozmieszczenia pikseli, co umożliwia efektywne rejestrowanie większej ilości światła niż w przypadku poprzednich modeli. Dodatkowo, nowa matryca oferuje również natywną czułość ISO na poziomie ISO 125, co stanowi ulepszenie w stosunku do poprzednika (X100V), gdzie ta wartość dostępna była jedynie w zakresie czułości rozszerzonych. Aparat X100VI wyposażono również w stałoogniskowy obiektyw 23mmF2.0 o podwyższonej wydajności optycznej, który pozwala na rejestrowanie obrazów o wysokiej rozdzielczości, zapewniając ostre i bogate w szczegóły zdjęcia.

Oprogramowanie X100VI oferuje łącznie 20 trybów Symulacji filmu światłoczułego, w tym nowy tryb „REALA ACE”, co umożliwia wykonywanie zdjęć o bogatej i zróżnicowanej charakterystyce tonalnej. Tryb „REALA ACE” zapewnia wierną reprodukcję kolorów i wysoki kontrast tonalny, co czyni go odpowiednim do fotografowania różnorodnych obiektów w różnych sytuacjach fotograficznych.

Aparat X100VI wyposażono także w imponujący algorytm predykcyjny autofokusa, który gwarantuje niezawodne automatyczne ustawianie ostrości nawet podczas rejestrowania szybko poruszających się obiektów. X100VI wykorzystuje funkcję automatycznego rozpoznawania obiektów opartą o możliwości procesora X-Processor 5 do precyzyjnego śledzenia różnych obiektów. Algorytm autofokusa z rozpoznawaniem obiektów, opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technik maszynowego uczenia głębokiego, potrafi wykrywać i rozpoznawać zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony***.


Podwyższona wydajność w jeszcze większym stopniu rozszerza zakres możliwości fotograficznych Model X100VI to pierwszy aparat w serii X100 wyposażony w 5-osiowy układ stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności do 6,0EV. Nowo opracowany układ jedynie w niewielkim stopniu wpłynął na zwiększenie ciężaru i rozmiarów korpusu w porównaniu z poprzednimi modelami, zachowując jednocześnie wygodę użytkowania i mobilność.


Aparat posiada „zaawansowany wizjer hybrydowy”, który umożliwia swobodne przełączanie się między wizjerem optycznym a wizjerem elektronicznym, pozwalając na uprawianie fotografii dalmierzowej, co jest charakterystyczną cechą serii X100. Wizjer elektroniczny oparty został na panelu OLED o wysokiej rozdzielczości 3,69 mln punktów, co przekłada się na poprawię wygody fotografowania. Funkcja "dalmierza elektronicznego" pozwala na wyświetlanie mini-okienka podglądu elektronicznego w wizjerze optycznym, co ułatwia uchwycenie obiektu w wizjerze optycznym i jednoczesne uzyskanie powiększenia wycinka płaszczyzny ostrości w mini-okienku wizjera elektronicznego. Funkcja dalmierza elektronicznego jest szczególnie przydatna do wykonywania szybkich, spontanicznych zdjęć.


X100VI, jako pierwszy przedstawiciel serii X100, umożliwia rejestrację materiałów wideo w jakości 6.2K/30P. Jest również wyposażony w funkcję autofokusa ze śledzeniem obiektów podczas rejestracji wideo, co pozwala na tworzenie materiałów filmowych wysokiej jakości.Wyrafinowane wzornictwo i zaawansowana funkcjonalność 


Podobnie jak w przypadku swego poprzednika, modelu X100V, górną i dolną płytę korpusu wykonano z aluminium, które zostało precyzyjnie wytłoczone i obrobione, a następnie poddane piaskowaniu dla uzyskania gładkiej faktury. Eleganckiego wyglądu aparatu dopełnia anodyzowane aluminium pokrywające metalowe powierzchnie. 


Ultracienki, odchylany wyświetlacz LCD może być w pełni złożony, co wraz ze stylową, zwartą konstrukcją korpusu pozwala na stosowanie aparatu w różnych rodzajach i stylach fotograficznych oraz wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów pod różnymi kątami. Wysoka responsywność elementów sterujących i intuicyjna obsługa sprawiają, że FUJIFILM X100VI jest jednocześnie funkcjonalny i przyciągający wzrok swoim wyglądem.


Uchwyt aparatu został precyzyjnie wyprofilowany, zapewniając odpowiedni chwyt i wygodę użytkowania sprzętu. Rozmieszczenie przycisków na tylnej ściance X100VI zostało zmienione tak, aby były one łatwo dostępne dla prawej dłoni użytkownika, co umożliwia wygodne fotografowanie podczas korzystania z wizjera aparatu.

Bogaty wybór akcesoriów rozszerzający zakres możliwych zastosowań.

Aparat X100VI może uzyskać odporność na warunki atmosferyczne po zamocowaniu na obiektywie dostępnych oddzielnie specjalnych akcesoriów: pierścienia adaptera AR-X100 oraz filtru ochronnego PRF-49. Pozwala to użytkownikowi kontynuować fotografowanie w wymagających warunkach atmosferycznych i zapewnia spokój ducha, gdy pogoda postanowiła nas zaskoczyć.

Dodatkowo do nabycia jest również opcjonalna osłona przeciwsłoneczna LH-X100, kompatybilna z obiektywem modelu X100VI. Ta lekka osłona przeciwsłoneczna, wykonana w całości z metalu, posiada specjalną konstrukcję ze szczelinami, dzięki czemu nie przesłania widoku podczas patrzenia przez wizjer optyczny i jednocześnie chroni przed odbiciami promieni słonecznych.

Dostępne są również dwa modele konwerterów optycznych pozwalających na zmianę długości ogniskowej bez wpływu na wydajność optyczną X100VI, rozszerzając tym samym zakres dostępnych ogniskowych.


1) Konwerter szerokokątny (WCL-X100 II)

WCL-X100 II jest dedykowanym konwerterem szerokokątnym o współczynniku powiększenia 0,8x, który zmienia ogniskową obiektywu na 28 mm (ekwiwalent dla pełnoklatkowego formatu 35 mm).

2) Telekonwerter (TCL-X100 II)

TCL-X100 II jest dedykowanym telekonwerterem umożliwiającym uzyskanie dłuższej ogniskowej, a tym samym zwężenie pola widzenia obiektywu o współczynnik około 1,4x, co wydłuża jego ogniskową do wartości 50 mm (ekwiwalent dla pełnoklatkowego formatu 35 mm).


Oddzielnie dostępny futerał z prawdziwej skóry LC-X100V nadaje modelowi X100VI prawdziwie ekskluzywny wygląd, umożliwiając zarazem bezproblemowy dostęp do slotu kart pamięci i komory akumulatora.


*X-Trans™ jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.
** Zgodnie z wytycznymi stowarzyszenia CIPA; tylko drgania w osi poziomej i pionowej (pochylenie i odchylenie), gdy używany jest wizjer elektroniczny/wyświetlacz LCD.
*** Funkcja rozpoznawania obiektów powinna być ustawiona na “Ptak”, by wykrywać owady oraz na „Samolot”, by wykrywać drony. 


Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
APS-C
Rozdzielczość matrycy
40,2 Mpix
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Zdjęcia seryjne
20 kl./s (elektroniczna migawka)
Filmowanie
Filmy 6K
Zasilanie
NP-W126S
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Waga
471 g (bez akumulatora i karty)
Wymiary
128 x 74,8 x 55,3 mm
Lampa błyskowa
wbudowana
Kod EAN
4547410528282
Nowy produkt

Zobacz także