Filtruj wg:

Menu bloga

Najnowsze wpisy

Drukarki do zdjęć

 
Canon PIXMA G640

Główne cechy:

  • Sześć atramentów barwnikowych
  • Drukowanie bezprzewodowe
  • Drukowanie zdjęć bez ramki
  • Kopiowanie i skanowanie
  • Duża wydajność druku
Oczekiwanie na dostawę Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły
998,00 zł

Jaka drukarka do zdjęć najlepiej się sprawdzi?

Drukarki możemy podzielić na wiele rodzajów, ale w celach wydruku zdjęć zazwyczaj korzystamy z trzech typów: atramentowych, laserowych oraz termosublimacyjnych. Czym się różnią? Modele atramentowe cechuje z reguły niższa cena. Są to też urządzenia uniwersalne, ponieważ posłużą nam nie tylko do celów fotograficznych, ale również do wydruku wszelkiego rodzaju dokumentów. Minusem są dość wysokie koszty eksploatacji. Drukarki laserowe są z kolei droższe, ale tańsze w eksploatacji. Nie są jednak najczęstszym wyborem pośród fotografów wykonujących zdjęcia zawodowo, ponieważ nie produkują najwyższej jakości odbitek. Dobrym rozwiązaniem dla bardziej wymagających fotografów będą wspomniane wcześniej drukarki atramentowe, a także drukarki termosublimacyjne. Te drugie charakteryzuje dobra jakość i wysoka trwałość zdjęć. Ograniczają się one jednak do celów fotograficznych, więc nie będziemy mogli wydrukować czy zeskanować dokumentu.

Mała i wydajna drukarka fotograficzna – fotolab we własnym domu

Canon PIXMA G640 to atramentowa drukarka do zdjęć, która zapewnia wszechstronność i prostotę oraz świetną jakość druku. Urządzenie pozwala również na kopiowanie i skanowanie arkuszy z dużą dokładnością. Model G640 to bardzo wydajne narzędzie – jedna butelka atramentu wystarcza na 8000 stron kolorowych przy papierze zwykłym i 3800 przy papierze fotograficznym. Ta drobna, bezprzewodowa drukarka z pewnością zyska uznanie wielu jej posiadaczy i zaoszczędzi czas, który normalnie zostałby spędzony w fotolabie.

Dla bardziej wymagających polecamy drukarkę fotograficzną Canon imagePROGRAF PRO-300. To, co charakteryzuje ten oraz wcześniej wspomniany model, to możliwość drukowania bez obramowania, co jest ogromną zaletą przy druku zdjęć. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, drukarka obsługuje format A3. 10 atramentów pigmentowych LUCIA PRO zapewnia wyjątkowe kolory i doskonałe przejścia tonalne, ograniczając również tworzenie się brązowych obszarów.

Akcesoria czyli papier fotograficzny do drukarki i wybór atramentów

Canon oferuje nie tylko świetnej jakości urządzenia drukujące, ale także pełną gamę papierów zwykłych i fotograficznych – w tym papier magnetyczny, papier do przyklejania, a nawet naprasowanki. Zbiorniki z atramentem są niezwykle wydajne – jeden zestaw to około 38000 odbitek fotograficznych w formacie 10x15 cm. Posiadanie własnej drukarki może więc się okazać bardziej ekonomiczne i wygodne, niż stałe wizyty w laboratoriach fotograficznych.

Przy podejmowaniu decyzji jaką kupić drukarkę do zdjęć, powinniśmy zwrócić uwagę na to co jest dla nas najistotniejsze – cena, wytrzymałość druku, uniwersalność czy też jakość? Jest to urządzenie, które zostanie z nami na długi czas, dlatego warto poświęcić chwilę na zastanowienie się jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza.