Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100 II
SKLEP
 • Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100 II
 • Fujifilm GFX 100 II
 • Cyfrowy aparat średnioformatowy
 • Średnioformatowy bezlusterkowiec GFX 100 II

Fujifilm GFX 100 II

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • Matryca o rozdzielczości 102 MPIX!
 • Procesor obrazu "X-Processor 5"
 • Filmowanie 4K60P oraz 8K/30P 4:2:2
 • Stabilizacja obrazu o skuteczności do 8 działek EV
 • Wizjer o wysokiej rozdzielczości 9,44 mln
38 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm GFX 100 II
GFX100 II dysponuje nowo opracowaną, szybką matrycą światłoczułą o rozdzielczości 102 megapikseli ”GFX 102MP CMOS II HS”, współpracującą z superszybkim silnikiem przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, co pozwala nawet na podwojenie prędkości odczytu sygnału w porównaniu z poprzednim modelem. GFX100 II pochwalić się może znakomitą jakością obrazowania dzięki zastosowaniu matrycy światłoczułej średniego formatu, która pozwala uzyskać bogatą reprodukcję tonalną i niemal trójwymiarowe odzwierciedlenie szczegółów. Ponadto, połączenie najnowszej, szybkiej matrycy i superszybkiego silnika przetwarzania obrazu pozwoliło na zaimplementowanie, po raz pierwszy w serii GFX, układu autofokusa z funkcją rozpoznawania obiektów opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, opracowaną z pomocą technologii uczenia głębokiego. Możliwe również było wykorzystanie najnowszego algorytmu predykcyjnego układu autofokusa opracowanego i zastosowanego wcześniej w modelu FUJIFILM X-H2S.
Poprawie uległa też maksymalna prędkość zdjęć seryjnych, która wzrosła z dotychczasowych 5,0 kadrów na sekundę do 8,0 kadrów na sekundę, co poszerzyło zakres zastosowań GFX100 II w różnych gatunkach fotograficznych – od fotografii modowej, reklamowej i krajobrazowej po sport i fotografię reporterską, gdzie bardzo liczą się szybkość i wydajność. Zastosowanie nowej matrycy przyniosło również znaczącą poprawę wydajności w zakresie rejestracji wideo. Aparat może natywnie nagrywać materiały w jakości 4K/60P 4:2:2 oraz posiada wsparcie dla jakości 8K/30P po raz pierwszy w historii serii GFX. Oferuje też nowe tryby „Formatu wideo”, które potrafią jeszcze efektywniej wykorzystać unikalną charakterystykę matrycy średniego formatu. Aparat wspiera różnorodne profesjonalne, kinowe formaty filmowe, w tym Premista, 35 mm i anamorficzny (35 mm) przy zastosowaniu odpowiedniego adaptera mocowania obiektywu. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie materiałów filmowych o zróżnicowanym charakterze w zależności od potrzeb i okoliczności, a wsparte to jest podwyższoną prędkością odczytu danych z matrycy i autofokusem ze śledzeniem obiektu. 


Za poprawą wydajności idą również zwiększone możliwości rozbudowy systemu. Na korpusie GFX100 II znalazło się miejsce na port Ethernet, jak również na złącza HDMI Typu A oraz USB-C umożliwiające podłączenie różnych urządzeń zewnętrznych. Obsługa usługi w chmurze “Frame.io Camera to Cloud” i możliwość synchronizacji kodu czasowego z urządzeniami ATOMOS AirGlu™ dodatkowo poprawiają płynność procesu produkcji fotograficznej i filmowej.

Oferowana przez aparat jakość obrazowania jest jeszcze wyższa dzięki wprowadzeniu natywnej (nierozszerzonej) minimalnej czułości ISO80 oraz nowego trybu Symulacji filmu „REALA ACE”. Usprawnienia sprzętowe dotyczą też pracującego w pięciu osiach wewnętrznego układu stabilizacji obrazu (IBIS) o skuteczności do 8 działek EV i wizjera elektronicznego wysokiej rozdzielczości 9,44 mln punktów charakteryzującego się powiększeniem 1,0x. Nową stylistykę korpusu aparatu cechują duży pomocniczy wyświetlacz LCD, pochylony panel górny i nowa faktura powierzchni obudowy. Model GFX100 II jest przykładem ewolucji obecnego modelu we wszystkich obszarach, aby zaspokoić potrzeby zawodowych fotografów i filmowców. 

Aparat jest wyposażony w wizjer o wysokiej rozdzielczości 9,44 mln punktów o współczynniku powiększenia 1,0x. Niweluje on zjawisko paralaksy i zniekształcenia, które zazwyczaj pojawiają się, gdy pozycja oka ulega przesunięciu podczas korzystania z wizjera, zapewniając tym samym znakomitą widoczność fotografowanej sceny. Elektroniczny wizjer aparatu pochwalić się może częstotliwością odświeżania na poziomie około 120 ramek na sekundę, co zapewnia płynny obraz i precyzyjną identyfikację szybkich ruchów obserwowanego obiektu.Wprowadzona została możliwość dostosowania funkcji autofokusa strefowego do potrzeb użytkownika. Można ustawić kształt obszaru autofokusa tak, aby dostosować go do danej sytuacji zdjęciowej w celu jeszcze precyzyjniejszego ustawiania ostrości.

Poprawa struktury pikseli zwiększyła liczbę nasyconych elektronów matrycy, umożliwiając w ten sposób zastosowanie czułości ISO80 jako czułości standardowej (w zakresie nierozszerzonym). Gdy czułość matrycy jest ustawiona na ISO80, aparat będzie rejestrować obrazy o zwiększonym zakresie dynamicznym i z niższymi szumami w porównaniu z poprzednim modelem. Nowe mikrosoczewki matrycy zostały ulepszone w celu zwiększenia zdolności wykorzystania światła na krawędziach matrycy, co przyniosło zarówno poprawę jakości obrazu na krawędziach zdjęcia, jak i celność autofokusa w porównaniu z poprzednim modelem. Aparat GFX100 II oferuje łącznie 20 trybów Symulacji filmu, w tym nową symulację „REALA ACE”, aby zapewnić zdjęciom zróżnicowany wachlarz charakterystycznych tonacji kolorystycznych.Symulacja „REALA ACE” charakteryzuje się wierną reprodukcją barw i wysoko kontrastową tonalnością, dzięki czemu można stosować ją do fotografowania dowolnych obiektów i w różnych sytuacjach zdjęciowych. Aparat posiada funkcję Pixel Shift Multi-Shot, która umożliwia osiągnięcie 4-krotnie wyższej rozdzielczości i wierną reprodukcję kolorów. Mechanizm wewnętrznej stabilizacji obrazu precyzyjnie przemieszcza matrycę o 0,5 piksela i pozwala wykonać 16 obrazów w formacie RAW, z których generowane jest następnie zdjęcie o rozdzielczości 400 megapikseli. To idealny wybór do zastosowań w fotografii reklamowej lub archiwizacji dóbr kultury w formie cyfrowej. Aparat oferuje wsparcie dla formatu plików graficznych HEIF, który zapewnia 10-bitową głębię kolorów, zachowując swój rozmiar na poziomie 70% rozmiaru plików JPEG. Umożliwia to przechowywanie obrazów o wyższej jakości i zaoszczędzenie miejsca na nośnikach pamięci.

Dodatkowe akcesoria

Uchwyt pionowy “VG-GFX II” z komorą na dwa akumulatory “VG-GFX II” (opracowany dla aparatu GFX100 II) Uchwyt jest odporny na pył i warunki atmosferyczne i może pracować w niskich temperaturach, do -10℃.Wewnątrz może pomieścić dwa akumulatory o wysokiej pojemności “NP-W235”. Przyciski zostały rozmieszczone w łatwo dostępnych miejscach, co umożliwia łatwe i wygodne fotografowanie, gdy aparat jest trzymany poziomo.Wentylator chłodzący “FAN-001” (przeznaczony do modeli GFX100 II, X-H2S i X-S20), który ułatwia filmowanie przez dłuższy czas lub w warunkach wysokiej temperatury otoczenia. Można go zamocować w tylnej części korpusu. Zasilany bezprzewodowo bezpośrednio z korpusu aparatu, wentylator umożliwia wydłużenie czasu ciągłej rejestracji wideo w wysokich temperaturach otoczenia bez obawy o awarię z powodu przegrzania sprzętu.Adapter odchylania wizjera elektronicznego “EVF-TL1” (przeznaczony do modeli GFX100 II, GFX100 i GFX 50S) Po zamocowaniu tego adaptera między korpusem a odłączanym wizjerem elektronicznym, kąt nachylenia wizjera można zmieniać w zakresie od 0°do 90° przy fotografowaniu w układzie poziomym, zaś przy fotografowaniu w pionie zakres ten wynosi od -45° do +45°. Użytkownicy zyskują swobodę wyboru pozycji aparatu podczas pracy, otrzymując możliwość korzystania z wizjera elektronicznego przy fotografowaniu pod różnymi kątami. 

Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Mocowanie
FujiFilm G
Matryca
Średni Format
Rozdzielczość matrycy
powyżej 100 Mpx
Rodzaj karty
CFexpress Type B / SD / SDHC / SDXC
Filmowanie
8K
Czułość
ISO 80-12800 rozszerzona do 40-102400
Zasilanie
NP-W235
Stabilizator obrazu
Tak
Waga
948g
Kod EAN
4547410512786
Nowy produkt

Zobacz także

GITZO Zestaw Traveler GT1555T + GH1382TQD

Dodatkowe informacje:

 • Kompaktowy i wysoki, 5-sekcyjny statyw podróżny
 • 2 kąty rozstawu nóg i adapter niskich pozycji
 • Dołączony pasek dla łatwego transportowania
 • Sztywność i lekkość połączona z przyzwoitą wysokością
 • Mocowanie głowicy przez podwójną, odwracalną śrubę 1/4-3/8"
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
3 998,00 zł
FujiFilm VG-GFX100 II

Dodatkowe informacje:

 • do aparatu GFX-100 II
 • mieści dwa akumulatory Fujifilm NP-W235
 • wertykalny przycisk wyzwalania migawki
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
2 699,00 zł