Canon R6 (EOS R6) Mark II + 24-105/4.0 L IS USM
SKLEP
 • Canon R6 (EOS R6) Mark II + 24-105/4.0 L IS USM
 • Canon R6 (EOS R6) Mark II

Canon R6 Mark II + 24-105/4 RF L

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Główne cechy:

 • Pełnoklatkowa 24MPx matryca CMOS
 • 6K do 60p RAW na rejestratorze Atomos Ninja V+
 • Zdjęcia w trybie ciągłym z szybkością do 40 klatek na sekundę
15 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Canon R6 (EOS R6) Mark II + 24-105/4.0 L IS USM


Canon EOS R6 Mark II, jak dotąd najszybszy zaawansowany pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, wzbogacający flagową linię EOS R. Oferuje 40 klatek na sekundę, świetnie działający AF nawet w słabym świetle i rejestrację wideo w rozdzielczości 6K RAW/4K UHD. Najnowszy model poszerza ofertę aparatów hybrydowych i oferuje jeszcze większe możliwości mocowania obiektywu RF, na nowo definiując standardy wyznaczone przez EOS R6. Zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów, poprzeczka wędruje w górę, dzięki połączeniu czołowej w swojej klasie wydajności, szybkości aparatu, stabilności i profesjonalnych funkcji rejestracji wideo.


Niezrównana ostrość
Dzięki zastosowaniu tej samej technologii procesora DIGIC X, która stanowiła podstawę modeli EOS R5, EOS R6 i cenionego EOS-1D X Mark III, oraz nowej matrycy CMOS o rozdzielczości 24,1 megapiksela, aparat EOS R6 Mark II obsługuje technologię Dual Pixel CMOS AF II nowej generacji, która zapewnia niezrównaną szybkość i niezawodność.
Aparat EOS R6 Mark II może śledzić obiekty z zachowaniem ostrości w ruchu. Korzystając z ulepszonej sztucznej inteligencji opartej na głębokim uczeniu się, rozpoznaje ludzi, pojazdy – m.in. również samoloty i pociągi – oraz zwierzęta. W tym ostatnim przypadku dokonano aktualizacji, umożliwiającej rozpoznawanie koni i zebr. Rodzaj wykrywanego obiektu można wybrać w menu lub korzystając z nowej opcji Auto, w zależności od scenariuszy fotografowania.
Dzięki zaawansowanemu śledzeniu oczu, użytkownicy mogą określić, które oko (lewe czy prawe) ma mieć priorytet podczas ustawiania ostrości. Jeśli oczy nie zostaną wykryte, EOS R6 Mark II ustawia ostrość na twarz w kadrze. Nawet jeśli osoba fotografowana odwróci się na chwilę, jej głowa nadal będzie śledzona, a jeśli zniknie z kadru, aparat przejdzie do śledzenia ciała.
Aparat EOS R6 Mark II może pochwalić się najskuteczniejszym w skali światowej działaniem stabilizacji obrazu (IS) w zakresie do 8 stopni. Wykorzystując połączone systemy IS, optyczny i w korpusie, może fotografować z długą ekspozycją, z ręki, bez utraty wyrazistości i ostrości. Fotografowie mogą również uchwycić otoczenie, niezależnie od panujących warunków – ostrość bez drgań przy poziomie światła nawet do -6,5 EV, a także możliwość fotografowania z czułością sięgającą ISO 102 400.
Szybkość nowej generacji dla systemu EOS R
EOS R6 Mark II jest najszybszym jak dotąd aparatem serii EOS firmy Canon, ustanawiając nowe rekordy prędkości. Może fotografować w sposób ciągły z szybkością do 40 klatek na sekundę – opcjonalnie 20 klatek na sekundę i 5 klatek na sekundę z elektroniczną migawką – oraz do 12 klatek na sekundę z migawką mechaniczną, rejestrując ulotne chwile, ledwo dostrzegalne dla ludzkiego oka. W porównaniu z aparatem EOS R6 nowa matryca ogranicza efekt rolling shutter, umożliwiając wykorzystanie elektronicznej migawki aparatu do uchwycenia szybko poruszających się obiektów.EOS R6 Mark II podąża ponadto za potrzebami fotografów, rejestrując akcję przed rozpoczęciem fotografowania, z półsekundowym wyprzedzeniem w trybie RAW Burst – to wielka zaleta podczas fotografowania obiektów, których zachowanie jest nieprzewidywalne, od tenisistów po małe dzieci. Tryb RAW Burst wykonuje zdjęcia w sposób ciągły z prędkością 30 klatek na sekundę dla maksymalnie 191 klatek, zapisując każdy obraz w pojedynczym pliku CR3. W każdym przypadku aktywny jest tryb śledzenia AF. Poszczególne zdjęcia można wyodrębnić z serii za pomocą oprogramowania Digital Photo Professional firmy Canon lub w aparacie i zapisać jako pojedyncze pliki JPEG, HEIF lub RAW.
Naprzeciw oczekiwaniom – udoskonalone możliwości rejestracji wideo
Wykorzystując pełną szerokość matrycy, EOS R6 Mark II jako jedyny aparat w swojej klasie może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K 60p UHD (bez tzw. kropa), z jednoczesnym ustawianiem ostrości Dual Pixel CMOS AF II. Wszystkie materiały 4k są tworzone przez nadpróbkowanie wyjścia 6K matrycy, co zapewnia doskonałą jakość obrazu. Na potrzeby niezależnych filmowców domagających się jeszcze wyższej wydajności, EOS R6 Mark II wyprowadza przez wyjście HDMI sygnał 6K RAW, który można nagrać na rejestratorze Atomos Ninja V+ w formacie ProRes RAW. Opcja ta zapewnia większą liczbę szczegółów, a także możliwość dostosowania parametrów takich jak balans bieli w postprodukcji.
Twórcy mogą aktywować tryb wstępnego nagrywania filmów z czasem trwania 3 lub 5 sekund – gdy jest włączony, wideo jest stale przesyłane przez aparat w trybie gotowości, umożliwiając uchwycenie akcji jeszcze przed naciśnięciem przycisku nagrywania. Tryb ten doskonale nadaje się do rejestrowania wyjątkowych lub nieprzewidywalnych momentów.
W modelu EOS R6 Mark II zastosowano ulepszoną konstrukcję układu umożliwiającą wydłużenie czasu nagrywania: ponad 40 minut nadpróbkowanego nagrania 4K 60p lub do 6 godzin przy 4k 30p, w zależności od temperatury otoczenia, miejsca na karcie pamięci i czasu pracy akumulatora. Usunięto też poprzedni maksymalny czas nagrywania trwający 29 minut i 59 sekund.
Aparat EOS R6 Mark II może rejestrować materiały filmowe w zwolnionym tempie z jednoczesną obsługą AF, z prędkością do 179,82 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD. Podczas nagrywania filmów można zastosować funkcję False Colour, co jest szczególnie przydatne w warunkach, w których zazwyczaj dochodzi do prześwietlenia jasnych partii obrazu. Dzięki obsłudze HDR przez PQ, a także popularnej funkcji Canon Log 3, twórcy mogą rejestrować wiernie odwzorowujące rzeczywistość materiały wideo i korzystać z większych możliwości ekspresji. W przypadku używania z obsługiwanymi obiektywami[9], aparat EOS R6 Mark II pozwala wykorzystać także korekcję zjawiska „oddychania obiektywu” (focus-breathing), która kompensuje skutki wahań ogniskowej podczas zmiany ostrości, zapewniając efekt kinowy.Inteligentna łączność
Dzięki zaktualizowanym technologiom Bluetooth v.5 i Wi-Fi (5 GHz) aparat EOS R6 Mark II można łatwo połączyć ze smartfonem i sieciami bezprzewodowymi, które umożliwią szybkie udostępnianie plików i transfer FTP/FTPS/SFTP – co ułatwia edycję i udostępnianie, nawet w podróży. Aparatem można także zdalnie sterować za pomocą aplikacji Camera Connect i EOS Utility, poprzez tethering do komputera PC, Mac lub smartfona przez Wi-Fi lub szybkie złącze USB-C. Dla półprofesjonalnych fotografów i twórców treści ich dostarczanie jest tak samo ważne jak rejestracja zdjęć i filmów – aparat EOS R6 Mark II obsługuje automatyczne przesyłanie plików do platformy chmury image.canon, co pozwala na łatwe udostępnianie i drukowanie zdjęć.
Aparat EOS R6 Mark II może być używany jako kamera internetowa na komputerach PC i Mac z aplikacjami do prowadzenia rozmów wideo, takimi jak Skype, Zoom i Teams, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Ta funkcja plug-and-play jest obsługiwana przez standardowe sterowniki USB Video Class (UVC) i USB Audio Class (UAC), które są wbudowane w systemy operacyjne Windows i MacOS. Aparat zapewnia lepszą jakość obrazu w porównaniu ze standardowymi kamerkami internetowymi.
Większa kreatywność
Dzięki bezproblemowej nawigacji i niezawodnej ergonomii, dotychczasowi użytkownicy aparatów z serii EOS i EOS R System bez żadnego kłopotu będą obsługiwać EOS R6 Mark II. Najnowszy model aparatu od Canon jest również wyposażony w wielofunkcyjną stopkę z interfejsem nowej generacji, która umożliwia korzystanie z nowej serii akcesoriów, w tym z lampy błyskowej SPEEDLITE EL-5. Akcesoria te mogą być używane bez konieczności stosowania przewodów, a w niektórych przypadkach obywają się też bez baterii.
Korpus oferuje trwałość nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Wysokiej rozdzielczości wizjer EVF o rozdzielczości 3,69 mln punktów zapewnia krystalicznie czysty podgląd podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów, ponieważ obraz odświeżany jest z prędkością 120 klatek na sekundę. Oprócz tego EOS R6 Mark II odziedziczył funkcję wspomagania podglądu Optical View Finder z modelu EOS R3, co zapewnia większy zakres dynamiczny oraz naturalnie wyglądający obraz z dobrą widocznością w ciemnych obszarach i jasnych obszarach. Aparat EOS R6 Mark II jest również kompatybilny z tymi samymi bateriami LP-E6 i uchwytem na baterie, co aparat EOS R6, ale z korzystną różnicą w postaci wydłużenia czasu pracy baterii o ok. 50% przy użyciu ekranu LCD.


Aplikacja Canon Camera Connect
Wraz z aparatem EOS R6 Mark II firma Canon wprowadza aktualizację aplikacji Camera Connect App, która zapewnia nowy wygląd i sposób działania, a także poprawę łączności i prostotę obsługi. Aktualizacja w wersji v.3 sprawia, że aplikacja staje się centralnym portalem, umożliwiającym użytkownikom łatwy dostęp do innych programów i usług Canon, takich jak aplikacja do drukowania czy usługa chmury image.canon. Z poziomu aplikacji użytkownicy aparatów Canon mogą podłączyć swój aparat do smartfona lub tabletu, aby występował w charakterze pilota zdalnego sterowania. Mogą też dostroić zdjęcia, pobrać je lub udostępnić w podróży, a nawet pobrać aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swojego aparatu.
Jednocześnie swoją premierę mają dzisiaj RF 135 mm F1.8L IS USM, teleobiektyw stałoogniskowy idealnie sprawdzający się w zdjęciach portretowych przy słabym oświetleniu oraz SPEEDLITE EL-5, wysokowydajna lampa błyskowa z serii Speedlite przeznaczona do fotografowania ślubów i innych wydarzeń.

Szczegółowe dane techniczne
Matryca światłoczuła

    Typ
    CMOS 35,9 × 23,9 mm
    Efektywna liczba pikseli
    W przybliżeniu 24,2 megapiksela
    Łączna liczba pikseli
    W przybliżeniu 25,6 megapiksela
    Format obrazu
    3:2
    Filtr dolnoprzepustowy
    Wbudowany/stały
    Czyszczenie matrycy
    Wbudowany system czyszczący EOS
    Typ filtra kolorowego
    Kolor podstawowy
    Matrycowy stabilizator obrazu
    Tak, do 8 stopni w zależności od użytego obiektywu1

Procesor obrazu

    Typ
    DIGIC X

Obiektyw

    Mocowanie obiektywu
    RF (obiektywy EF i EF-S można zamontować za pomocą adaptera mocowania EF-EOS R, adaptera mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji lub adaptera mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego); obiektywy EF-M nie są zgodne
    Ogniskowa
    Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,0x z obiektywami RF i EF 1,6x z obiektywami RF-S i EF-S

Regulacja ostrości

    Typ
    Dual Pixel CMOS AF II
    System / punkty AF
    100% w poziomie i 100% w pionie po włączeniu trybów Twarz + śledzenie i Automatyczny wybór; 100% w poziomie i 90% w pionie po włączeniu trybu wybierania ręcznego i trybu wielkostrefowego2
    Zakres działania AF
    Od -6,5 do 21 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)3
    Tryby AF
    One Shot, Servo AF, AI Focus AF
    Wybieranie punktu AF
    Wybór automatyczny: dostępne 1053 obszary AF w przypadku wyboru automatycznego
    Wybór ręczny: 1-punktowy AF (rozmiar ramki AF można zmienić), 4897 dostępnych pozycji AF w przypadku zdjęć (4067 w przypadku filmów)
    Wybór ręczny: 4 punkty rozszerzenia punktowego AF (góra, dół, lewo, prawo)
    Wybór ręczny: rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty
    Wybór ręczny: strefowy AF 1–3 (wszystkie punkty AF podzielone na min. 9 i maks. 999 stref ostrości)
    AF ze śledzeniem
    Ludzie, zwierzęta (psy, koty, ptaki i konie) lub pojazdy (samochody wyścigowe, motocykle, samoloty i pociągi)
    Blokada AF
    Uruchamiana wciśniętym do połowy spustem migawki lub przyciskiem AF ON w trybie One Shot AF. Za pomocą niestandardowego przycisku skonfigurowanego do zatrzymywania AF w trybie AI Servo
    Oświetlenie wspomagające AF
    Emitowane przez wbudowaną diodę LED lub opcjonalną, specjalną lampę Speedlite (lampa błyskowa)
    Ostrość ręczna
    Regulacja na obiektywie

Regulacja ekspozycji

    Tryby pomiaru
    Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej (384 strefy)
    (1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
    (2) Pomiar skupiony (około 5,9% na środku wizjera)
    (3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 3% wizjera na środku); brak pomiaru punktowego powiązanego z punktem AF
    (4) Pomiar centralnie ważony uśredniony
    Zakres pomiaru jasności
    Od -3 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)
    Blokada AE
    Automatyczna: blokada AE zostaje uruchomiona po ustawieniu ostrości
    Ręczna: uruchamiana przyciskiem blokady AE w trybach P, Av, Fv, Tv i M
    Korekta ekspozycji
    +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania)
    Sekwencja naświetlania
    +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia
    Fotografowanie bez migotania
    Tak. Detekcja migotania wykrywana przy częstotliwości 100 Hz lub 120 Hz. Maksymalna szybkość serii zdjęć może być mniejsza; dostępne w przypadku migawki elektronicznej i mechanicznej
    Fotografowanie z zapobieganiem migotaniu przy wysokich częstotliwościach w trybach M i TV
    Czułość ISO

    Automatycznie czułość 100–102400 (z przyrostem co 1/3 stopnia lub 1 stopień); czułość ISO można rozszerzyć do wartości: L:50, H: 204801

Migawka

    Typ
    Elektronicznie sterowana migawka szczelinowa i funkcja elektronicznej migawki na matrycy
    Czas naświetlania
    Mechaniczna: 30–1/8000 s (z przyrostem co 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb
    Elektroniczna: 30–1/16 000 s (z przyrostem co 1/2 lub 1/3 stopnia do 1/8000; następnie co 1 stopień do 1/16 000) (Cały zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)4
    Zwolnienie migawki
    Miękki spust elektromagnetyczny

Balans bieli

    Typ
    Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
    Ustawienia
    AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, żarówki, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej
    Korekcja balansu bieli:
    1. Niebieski/bursztynowy +/-10
    2. Purpurowy/zielony +/-11
    Ręczny balans według wzorca bieli
    Tak, możliwy zapis 1 ustawienia – z poziomu obrazu lub trybu Live View
    Sekwencja balansu bieli
    +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom; 3, 2, 5 lub 7 zdjęć na każde zwolnienie migawki
    Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony

Wizjer

    Typ
    0,5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED
    Liczba punktów
    3,69 mln punktów
    Pokrycie (pionowo/poziomo)
    W przybliżeniu 100%
    Powiększenie
    W przybliżeniu 0,76x5
    Punkt oczny
    W przybliżeniu 23 mm (od środka soczewki okularu)
    Korekcja dioptrii
    Od -4 do +2 m-1 (dioptria)
    Wydajność wyświetlacza
    Oszczędność energii: 59,94 kl./s; tryb płynny: 119,98 kl./s; ograniczenie spadków do niskich prędkości nagrywania: 60–119,8 kl./s6
    Informacje w wizjerze
    Czas naświetlania, przysłona, czułość ISO, informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji, korekta ekspozycji, poziom stan akumulatora, migawka elektroniczna, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, fotografowanie z ekspozycją wielokrotną, tryb samowyzwalacza, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, ustawienia obiektu do śledzenia, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć/filmów, tryb fotografowania, współczynnik proporcji, ikony ujęcia, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), blokada AE, styl obrazów, gotowość lampy, balans bieli, blokada ekspozycji lampy, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, Wi-Fi wł./wył., histogram, poziomica elektroniczna, skala odległości przy ręcznym ustawianiu ostrości, regulacja aberracji sferycznej (SA) na pierścieniu sterowania, system IS (stabilizacja obrazu).
    Poziom dźwięku – tryb ręczny (wideo), pozostały czas nagrywania (wideo), poziom słuchawek (wideo), rozdzielczość, liczba klatek na sekundę i kompresja nagrywanego filmu, wskaźnik nagrywania (wideo), wskaźnik przegrzania (wideo)
    Podgląd głębi ostrości
    Tak, za pomocą dostosowanego przycisku lub opcji „Ekspozycja + DOP” (do F8)
    Osłona okularu
    ND.

Ekran LCD

    Typ
    Clear View LCD II o przekątnej 7,5 cm (3,0 cale) i rozdzielczości około 1,62 mln punktów
    Pokrycie
    W przybliżeniu 100%
    Kąt widzenia (poziomo/pionowo)
    W przybliżeniu około 170° w pionie i poziomie
    Powłoka
    Zapobiegająca plamieniu.
    Regulacja jasności
    Ręcznie: możliwość wyboru jednego z siedmiu poziomów; korekta tonacji barwnej: 4 ustawienia
    Obsługa za pomocą ekranu dotykowego
    Tryb pojemnościowy: funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania.
    Opcje wyświetlania
    (1) Podstawowe ustawienia aparatu
    (2) Zaawansowane ustawienia aparatu
    (3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
    (4) Brak informacji
    (5) Ekran szybkich nastaw

Lampa błyskowa

    Tryby
    Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny
    Czas synchronizacji z lampą błyskową
    Migawka mechaniczna 1/200 s / 1/250 tryb elektronicznej pierwszej kurtyny
    Korekta ekspozycji lampy
    +/-3 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 stopnia z lampami Speedlite serii EX
    Sekwencja ekspozycji z lampą
    Tak, w przypadku zgodnej zewnętrznej lampy błyskowej
    Blokada ekspozycji lampy
    Tak
    Synchronizacja błysku z drugą kurtyną
    Tak, za pomocą lampy Speedlite
    Stopka HotShoe / złącze PC
    Tak/nie
    Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi
    E-TTL II w przypadku lamp błyskowych Speedlite serii EX/EL, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
    Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi
    Za pomocą menu aparatu

Fotografowanie

    Tryby
    Zdjęcia: inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje)
    Film: automatyczna ekspozycja, Tv, Av, ręczna i niestandardowa (x3)
    Style obrazów
    Automatyczny, standardowy, portrety, krajobrazy, wyraźne szczegóły, neutralny, dokładny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
    Przestrzeń kolorów
    sRGB i Adobe RGB
    Przetwarzanie obrazów
    Priorytet jasnych partii obrazu (2 opcje ustawień)
    Automatyczny optymalizator jasności (3 ustawienia)
    Redukcja zakłóceń długiego czasu naświetlania
    Czystość
    Redukcja zakłóceń - High ISO (4 ustawienia) (zdjęcia i film)
    Optyczna korekcja obiektywu
    – Korygowania jasności brzegów, korygowanie aberracji chromatycznej, korygowanie dystorsji (w trakcie / po zakończeniu fotografowania; tylko podczas filmowania)
    Korekcja dyfrakcji
    Cyfrowy optymalizator obiektywu (tylko w trakcie / po zakończeniu fotografowania)
    Sekwencja wyostrzania ze składaniem obrazów
    Zmiana rozmiaru na M, S1, S2
    Kadrowanie obrazów (JPEG/HEIF)
    – Format obrazu: 3:2, 4:3, 16:9, 1:1; wycinek kadru 1,6x
    – Przełączanie pomiędzy poziomą i pionową orientacją kadrowania
    – Prostowanie obrazu
    – Ramkę kadrowania można przesuwać za pomocą ekranu dotykowego
    Obróbka obrazu RAW
    Dual Pixel RAW – zmiana oświetlenia portretu, wyrazistość tła (w aparacie)
    Przetwarzanie obrazów RAW w chmurze
    Ekspozycja wielokrotna
    HDR – z funkcją usuwania poruszających się obiektów
    Konwersja HEIF na JPEG (pojedyncza lub pakietowa)
    Tryby migawki
    Pojedyncze, szybka seria zdjęć+, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, samowyzwalacz (zdalne wyzwalanie 2 s+, zdalne wyzwalanie 10 s+)
    Serie zdjęć
    Maks. około 12 kl./s z migawką mechaniczną, prędkość utrzymywana na poziomie ponad 1000 obrazów JPEG, 110 obrazów RAW lub 1000 obrazów C-RAW. Maks. około 40 kl./s z migawką elektroniczną7, 8, prędkość utrzymywana na poziomie 190 obrazów JPEG, 75 obrazów RAW lub 140 obrazów C-RAW
    Seria obrazów RAW w tempie 30 kl./s z buforowaniem obejmującym 0,3 lub 0,5 s przed wciśnięciem spustu migawki, maks. około 191 klatek
    Timer interwałowy
    Wbudowany

Typ plików

    Typ zdjęć
    JPEG: 2 opcje kompresji
    RAW: RAW, C-RAW 14-bitowy (14-bitowy z migawką mechaniczną i elektroniczną pierwszą kurtyną, 12-bitowe przetwarzanie analogowo-cyfrowe z migawką elektroniczną, oryginalny format Canon RAW, 3. edycja)
    HEIF: 10-bitowy format HEIF jest dostępny w trybie HDR przy ustawieniu [HDR PQ] na [Enable/Włącz]
    Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
    Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.2
    Jednoczesny zapis plików RAW i JPEG
    Tak, możliwa dowolna kombinacja RAW + JPEG oraz RAW + HEIF
    Wielkość obrazu
    Format 3:2 (L, RAW, C-RAW) 6000 × 4000, (M) 3984 × 2656, (S1) 2976 × 1984, (S2) 2400 × 1600
    1,6x (wycinek kadru) (L) 3744 × 2496, (S2) 2400 × 1600
    Format 4:3 (L) 5328 × 4000, (M) 3552 × 2664, (S1) 2656 × 1992, (S2) 2112 × 1600
    Format 16:9 (L) 6000 × 3368, (M) 3984 × 2240, (S1) 2976 × 1680, (S2) 2400 × 1344
    Format 1:1 (L) 4000 × 400, (M) 2656 × 2656, (S1) 1984 × 1984, (S2) 1600 × 1600
    Foldery
    Możliwość ręcznego tworzenia, nazywania i wybierania nowych folderów
    Numery plików
    Numery plików
    (1) Narastająco
    (2) Automatyczne resetowanie
    (3) Ręczne resetowanie
    Nazewnictwo plików
    3 zaprogramowane ustawienia użytkownika

Film EOS

    Typ filmu
    Film MP4: 4K UHD, Full HD (16:9)9; dźwięk: liniowy PCM / AAC
    Wielkość filmu
    4K UHD (16:9) 3840 × 2160 (59,94; 50; 29,97; 25; 23,98 kl./s), międzyklatkowa (IPB) / (IPB Light)10
    4K UHD w trybie poklatkowym (16:9) 3840 × 2160 (29,97; 25 kl./s), wewnątrzklatkowa (ALL-I)
    Full HD (16:9) 1920 × 1080 (179,82, 150, 119,88; 100; 59,94; 50; 29,97; 25; 23.98 kl./s) międzyklatkowa (IPB) / (IPB Light)11
    Tryb poklatkowy Full HD (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowa (All-I), Full HD HDR (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowa (All-I)12
    Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne)
    4K / Full HD – YCbCr 4:2:0 (8 bitów) lub YCbCr 4:2:2 (10 bitów)
    Canon Log
    Tak, Canon Log 3
    Długość filmu
    Maksymalny czas trwania: 6 godz. (z wyłączeniem filmów o dużej liczbie klatek na sekundę oraz ograniczeń związanych z zasilaniem i pamięcią masową)13.
    Możliwość zapisu materiału buforowanego przez 5 s przed rozpoczęciem nagrywania.
    Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty SD w formacie exFAT.
    Filmy z dużą prędkością nagrywania
    Rozdzielczość Full HD przy 180, 150, 100 lub 119,9 kl./s14
    Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/6 szybkości)
    Maksymalny czas nagrywania jednej sceny: około 1 godz. przy 180/150 kl./s; 1 godz. i 30 min przy 120/100 kl./s.
    Przechwytywanie klatek
    Możliwość przechwytywania klatek w formacie JPEG/HEIF o rozdzielczości 8,3 megapiksela z filmów 4K UHD (format HEIF jest dostępny tylko w przypadku ustawienia opcji HDR PQ)15
    Przepływność / Mb/s
    MP4 H.264, Canon Log wył.
    4K (59,94p / 50,00p): IPB około 230 Mb/s
    4K (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 120 Mb/s
    4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB około 120 Mb/s
    4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB (Light) około 60 Mb/s
    4K w trybie poklatkowym (29,97, 25 kl./s): ALL-I około 470 Mb/s
    Full HD (179,82p/150,00p): IPB: około 180 Mb/s
    Full HD (179,82p/150,00p): IPB (Light) około 105 Mb/s
    Full HD (119,88p/100.00p): IPB około 120 Mb/s
    Full HD (119,88p/100,00p): IPB (Light) około 70 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB około 60 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 35 Mb/s
    Full HD (29,94p/25,00p/23,93p): IPB około 30 Mb/s
    Full HD (29,94p/25,00p): IPB (Light) około 12 Mb/s
    Full HD w trybie poklatkowym (29,97p, 25 kl./s): ALL-I około 90 Mb/s
    Filmy Full HDR (29,97, 25 kl./s) IPB około 30 Mb/s
    MP4 H.265 Canon Log / HDR PQ: wł.
    4K (59,94p / 50,00p): IPB około 340 Mb/s
    4K (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 170 Mb/s
    4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB około 170 Mb/s
    4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB (Light) około 85 Mb/s
    4K w trybie poklatkowym (29,97, 25 kl./s): ALL-I około 470 Mb/s
    Full HD (179,82p/150,00p): IPB: około 270 Mb/s
    Full HD (179,82p/150,00p): IPB (Light) około 150 Mb/s
    Full HD (119,88p/100.00p): IPB około 180 Mb/s
    Full HD (119,88p/100,00p): IPB (Light) około 100 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB około 90 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 50 Mb/s
    Full HD (29,94p/25,00p/23,93p): IPB około 45 Mb/s
    Full HD (29,94p/25,00p): IPB (Light) około 28 Mb/s
    Full HD w trybie poklatkowym (29,97p, 25 kl./s): ALL-I około 135 Mb/s
    Nagrywanie na dwóch kartach
    tak
    Mikrofon
    Wbudowany mikrofon stereofoniczny (48 kHz, 16-bitowy × 2 kanały), mikrofon zewnętrzny lub stopka wielofunkcyjna ze złączem XLR przy użyciu adaptera Tascam CAXLR2dC
    Wyświetlacz HDMI
    Wyjście tylko do monitora zewnętrznego (wyjście dla obrazów i informacji o obrazie, zapis obrazów na karcie)
    Wyjście HDMI
    Ekran aparatu i wyjście monitora zewnętrznego (brak możliwości nagrywania na karcie, ekran aparatu pokazuje obrazy z informacjami o obrazie)
    4K (UHD) 59,94p / 29,97p / 23,98p
    Full HD 59,94p / 59,94i, 50,00p / 50,00i
    480p 59.94p
    576p 50p
    Nieskompresowane YCbCr 4:2:2, 8- lub 10-bitowe, możliwość przesyłania dźwięku przez złącze HDMI
    6K do 60p RAW na rejestratorze Atomos Ninja V+; nagrywane jako ProRes RAW lub 3.7K RAW z wycinka kadru
    Regulacja ostrości
    Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem oczu/twarzy i AF tylko ze śledzeniem twarzy i ze śledzeniem zwierząt, filmowy Serwo AF
    Ręczna regulacja ostrości (dostępne wzmocnienie krawędzi i asystent ustawiania ostrości)
    Czułość ISO
    Automatyczna: 100–6400, H: 204800
    Ręczna: 100-25600, H: 204801

Inne funkcje

    Funkcje indywidualne
    22 funkcje indywidualne
    Etykieta metadanych
    Informacje o prawach autorskich użytkownika (możliwość ustawienia w aparacie)
    Ocena obrazu (0–5 gwiazdek)
    Dane IPTC (zapisane za pomocą EOS Utility lub Mobile File Transfer)
    Transfer obrazów z opisem (opisy rejestrowane w EOS Utility)
    Panel LCD / podświetlenie
    Nie/nie
    Odporność na pył/wilgoć
    Tak16
    Notatka głosowa
    Nie
    Inteligentny czujnik orientacji
    Tak
    Powiększenie przy odtwarzaniu
    1,5–10× (15 kroków)
    Tryby wyświetlania
    (1) Pojedynczy obraz
    (2) Pojedynczy obraz z informacjami (2 poziomy)
    Podstawowe informacje o obrazie (czas naświetlania, przysłona, czułość ISO i jakość obrazu)
    Szczegółowe informacje o obrazie (czas naświetlania, przysłona, czułość ISO, pomiar, jakość obrazu i rozmiar pliku), dane obiektywu, histogram jasności i RGB, balans bieli, styl obrazów, przestrzeń kolorów, redukcja zakłóceń, optyczna korekta obiektywu, informacje GPS, informacje IPTC
    (3) Indeks 4 obrazów
    (4) Indeks 9 obrazów
    (5) Indeks 36 obrazów
    (6) Indeks 100 obrazów
    (7) Przeskok wyświetlania (1 obraz, 10 obrazów, 100 obrazów, początek serii zdjęć, wg dat, wg folderów, tylko filmy, tylko zdjęcia, zdjęcia chronione, wg ocen)
    (8) Edycja filmu
    (9) Obróbka obrazów RAW
    (10) Ocena
    Pokaz slajdów
    Wybór obrazu: wszystkie, wg daty, wg folderu, filmy, zdjęcia, chronione obrazy lub wg oceny
    Czas odtwarzania: 1/2/3/5/10 lub 20 s
    Powtórzenia: wł./wył.
    Histogram
    Jasność: tak
    RGB: tak
    Alarm prześwietlenia
    Tak
    Usuwanie obrazów
    Pojedynczy obraz, wybór zakresu, wybrane obrazy, folder serii zdjęć, karta
    Ochrona obrazów przed usunięciem
    Ochrona przed usunięciem pojedynczego obrazu, folderu lub karty w przypadku wszystkich znalezionych obrazów (tylko podczas wyszukiwania obrazów)
    Samowyzwalacz
    4 lub 10 s
    Kategorie menu
    (1) Menu fotografowania
    (2) Menu AF
    (3) Menu przeglądania
    (4) Sieć
    (5) Menu nastaw
    (6) Menu funkcji indywidualnych
    (7) Moje menu
    Języki obsługi menu
    30 języków
    Angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki, duński, portugalski, fiński, włoski, norweski, szwedzki, hiszpański, grecki, rosyjski, polski, czeski, węgierski, wietnamski, hinduski, rumuński, ukraiński, turecki, arabski, tajski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, koreański, malajski, indonezyjski i japoński
    Aktualizacja oprogramowania układowego
    Aktualizacja może być wykonana przez użytkownika (aparat, obiektyw, zewnętrzna lampa błyskowa Speedlite, pilot zdalnego sterowania BLE, adapter obiektywu) przy użyciu karty lub aplikacji Camera Connect.

Interfejs

    Komputer
    Złącze SuperSpeed USB 3.2 Gen 2, USB C, obsługa UVC/UAC, zgodność z systemami Windows / Mac OS, zgodność z Zoom / Skype / Teams / Meet / Webex
    Wi-Fi
    Bezprzewodowa sieć LAN (IEEE802.11AC/ab/g/n) (5/2,4 GHz), z obsługą łączności Bluetooth 5.0 – EOS Utility, smartfon, przesyłanie do Internetu17
    Inne
    Wyjście HDMI micro (typ D), wejście mikrofonu zewnętrznego (mini-jack stereo), wejście słuchawkowe (mini-jack stereo), złącze typu E3 (złącze zdalnego wyzwalania), stopka wielofunkcyjna

Drukowanie bezpośrednie

    Drukarki firmy Canon
    Drukowanie bezpośrednie
    PictBridge
    Nieobsługiwany

Przechowywanie

    Typ
    2 × karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II

Obsługiwane systemy operacyjne

    Komputer
    Windows 8.1 i Windows 10, Windows 11 (tryb tabletu nie jest obsługiwany)
    Macintosh
    OS X 10.12, 10.13, 10.14,10.15, OS 11.x

Oprogramowanie

    Przetwarzanie obrazów
    Digital Photo Professional w wersji 4.17 lub nowszej, aplikacja mobilna Digital Photo Professional (tylko iOS) (obróbka obrazu RAW, bez DUAL PIXEL RAW, w aplikacji mobilnej DPP Express)
    Inne
    EOS Utility 3.16 lub nowsza wersja (w tym Remote Capture), Picture Style Editor, EOS Lens Registration Tool, EOS Web Service Registration Tool oraz aplikacje Canon Camera Connect 3.0, Mobile File Transfer i image.canon (iOS/Android)

Źródło zasilania

    Akumulatory
    Akumulator litowo-jonowy LP-E6NH (dostarczony) / LP-E6N
    Żywotność akumulatora
    W przypadku ekranu LCD około 760 zdjęć (przy 23°C)
    W przypadku wizjera około 450 zdjęć (temp. 23°C)18
    Wskaźnik poziomu naładowania
    7 poziomów + obliczanie wartości procentowej
    Oszczędzanie energii
    Zasilanie wyłączane po 30 sekundach, 1, 3, 5, 10 lub 30 min
    Zasilanie i ładowarki
    Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i przyłącze zasilacza DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB PD-E1

Akcesoria

    Bezprzewodowy przekaźnik danych
    ND.
    Futerały/paski
    ND.
    Obiektywy
    Wszystkie obiektywy RF (EF i EF-S za pomocą adapterów obiektywu)
    Adaptery obiektywów
    Adapter mocowania EF-EOS R
    Adapter mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji
    Adapter mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego
    Lampa błyskowa
    Canon Speedlite (EL-1, SPEEDLITE EL-5, EL-100, 90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 380EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III-RT, 470EX-AI, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, 600EX II-RT, Macro-Ring-Lite MR-14EX, Macro Ring Lite MR-14EX II, Macro Twin Lite MT-24EX, Macro Twin Lite MT-26EX; wyzwalacze lamp błyskowych: Speedlite Transmitter ST-E2, Speedlite Transmitter ST-E3-RT, Speedlite Transmitter ST-E3-RT V2, Speedlite Transmitter ST-E10)
    Pilot zdalnego sterowania / zdalny spust migawki
    Pilot zdalnego sterowania ze złączem typu E3 i bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania BR-E1
    Inne
    Uchwyt pionowy BG-R10, odbiornik GPS GP-E2 (kompas cyfrowy nieobsługiwany), mikrofon stereofoniczny DM-E1 / DM-E100, adapter wielofunkcyjnej stopki AD-E1, stereofoniczny mikrofon kierunkowy DM-E1D, adapter wielofunkcyjnej stopki do podłączania smartfona AD-P1 do systemu Android, adapter mikrofonu XLR Tascam CA-XLR2d-C.

Dane fizyczne

    Konstrukcja korpusu
    Obudowa ze stopu magnezu, panele zewnętrzne wykonane z tworzywa poliwęglanowego z włóknem szklanym
    Środowisko pracy
    2–40°C, wilgotność do 85%
    Wymiary (szer. × wys. × dł.)
    138,4 × 98,4 × 88,4 mm
    Masa (sam korpus)
    W przybliżeniu 588 g (670 g z kartą i baterią)

Autoryzowany sklep Canon www.e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Canon RF
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
24,2 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
Filmy 6K
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Uszczelnienie
Tak
Waga
W przybliżeniu 588 g (670 g z kartą i baterią)
Wymiary
138,4 × 98,4 × 88,4 mm
Wyświetlacz
3"
Raty 0%
Tak
Kod EAN
4549292200584

Zobacz także

Akumulator Newell LP-E6NH do Canon

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa LP-E6NH
 • akumulator do aparatu Canon EOS 5D, 5D Mark II, 5D Mark III, 5D Mark IV, EOS 6D, 7D, 7D Mark II, 60D, 60Da i 70D, 90d, R, R5, R6, Ra
 • pojemność: 2150 mAh
 • napięcie: 7,2 V
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
199,00 zł
Eizo CG2700S ColorEdge

Główne cechy:

 • matryca 27" / 68,5 cm
 • rozdzielczość: 2560 x 1440 (16:9)
 • powłoka matrycy: matowa
 • liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 miliarda (wyświetlanie 10-bitowe) z palety 278 bilionów (16-bitowa tabela LUT)
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
9 519,00 zł
Ładowarka dwukanałowa Newell DC-LCD do LP-E6

Dodatkowe informacje:

 • zasilanie:
          AC 100-240 V; 50/60 Hz
          DC 12-24 V; 3000 mA (max)
 • prąd ładowania:
          normalne (L): 1000 mA x1 / 500 mA x2
          szybkie (H): 1500 mA x1 / 800 mA x2
          USB: 2100 mA
 • wymiary ładowarki: 12,5 x 11 x 4,3 cm
 • waga: 290 g (bez kabla)
 • Kompatybilność akumulator: LP-E6

Dostępne od ręki Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
199,00 zł