Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica SL2
  • Leica SL2
  • Leica SL2 Aparat
  • Leica SL2 Aparat bezlusterkowy
  • Leica SL2 Warszawa
  • Leica SL2 Pełna klatka

Leica SL2

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast

Dodatkowe informacje:

  • Pełnoklatkowa matryca CMOS 47 MPx
  • Procesor Maestro III
  • 5-osiowa stabilizacja obrazu
  • Filmy 4K 50fps
28 799,00 zł
Brutto
Skup aparatów fotograficznych
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica SL2

Leica SL2, nowa ikona i kolejny ewolucyjny krok w kierunku aparatu idealnego. To nie tylko perfekcyjny technicznie aparat o niezrównanej jakości wykonania, Leica SL2 to także przyjemność w użytkowaniu z ulepszoną ergonomią i wygodniejszym uchwytem. W połączeniu z ugruntowanym, uproszczonym układem sterowania przy pomocy trzech przycisków, aparat ten ujednolica wzorniczą linię produktów. Najnowocześniejsze funkcje, takie jak np. stabilizacja obrazu w korpusie, odblokowują nowy potencjał legendarnych obiektywów Leica M, zwiększając jednocześnie ofertę obiektywów SL, które są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek wyprodukowała Leica. Leica SL2 to naturalna ewolucja innowacyjnego aparatu Leica SL.Sumiennie wykonana
SL2 jest jedynym aparatem bezlusterkowym zaprojektowanym i wykonanym w Niemczech. Niezrównana, metalowa konstrukcja i eleganckie skórzane wykończenie nie tylko nie poddają się upływowi czasu, ale zapewniają także długotrwałą fotograficzną przyjemność gwarantowaną przez konsekwentne aktualizacje oprogramowania.

Usprawniona konstrukcja i nowe menu
Leica SL2 oferuje innowacyjny interfejs użytkownika, którego wydajny i przemyślany projekt pozwala skupić uwagę fotografa na procesie twórczym. Dostosowanie wzornictwa do istniejących systemów M i Q jeszcze bardziej ułatwia pracę fotografom i pasjonatom korzystającym ze sprzętu Leica.

Główne nastawy można wyświetlać na tylnym ekranie, a następnie szybko i łatwo regulować je dzięki dodatkowemu ekranowi. Pokrętło nastawcze, joystick i trzy strategicznie rozmieszczone, indywidualnie konfigurowane przyciski również przyczyniają się do intuicyjnej obsługi. Dzięki dwóm dedykowanym menu - osobnemu dla zdjęć i dla wideo - parametry dla każdego trybu można regulować oddzielnie.

Poprawiona ergonomia, to bezstresowe fotografowanie
Pomimo znacznych ulepszeń technicznych i stabilizacji w korpusie, Leica SL2 zachowała rozmiar poprzedniego modelu i jest niezwykle wygodna w obsłudze. Ulepszona konstrukcja w połączeniu ze zwiększoną wytrzymałością sprawiają, że SL2 jest idealnym towarzyszem dla wszystkich fotografów. Certyfikat IP54 zapewnia zabezpieczenie przed trudnymi warunkami pogodowymi. Nowa opcja wyłączenia redukcji szumu podczas długich ekspozycji pozwala na jeszcze efektywniejsze fotografowanie. Mniej zmartwień o pogodę i warunki środowiskowe oznacza, że fotografowie mogą skupić się na wykonaniu zdjęcia.
Projekt SL2 przypomina o kultowej tożsamości Leiki, a tradycyjne elementy ukryte w DNA marki nie pozwalają pomylić nowego aparatu z żadnym innym na rynku.Matryca CMOS o rozdzielczość 47MP i najwyższej jakości obrazu
Leica SL2 została zbudowana wokół matrycy CMOS w formacie pełnoklatkowym o efektywnej rozdzielczości 47,3MP. Sensor zapewnia niezrównany poziom odwzorowania szczegółów i jakości obrazu. Ogromny zakres dynamiki, 14-bitowa głębia kolorów na kanał RGB i czułość do ISO 50 000 zapewniają wyjątkową jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych. Nawet w połączeniu z obiektywami Leica TL, zaprojektowanymi dla mniejszego formatu matrycy, znanego z aparatów Leica TL2 i CL, sensor SL2 nadal zapewni doskonałą rozdzielczość obrazu wynoszącą ponad 20 megapikseli.

Leica Object Detection Autofocus
Leica Object Detection Autofocus to zupełnie nowy system automatycznego ustawiania ostrości. Ustawia ostrość szybko i niezawodnie. Oprócz szeregu trybów i funkcji, w tym rozpoznawania twarzy, wysokowydajny system AF SL2 automatycznie wykrywa również, czy obiekt jest nieruchomy czy w ruchu, a następnie przełącza się pomiędzy priorytetem ruchu i ostrości.Stabilizacja obrazu wbudowana w korpus
Największa ewolucyjna zmiana wprowadzona w SL2 w stosunku do SL to stabilizowany sensor. Teraz matryca dostosowuje swoją pozycję, aby szybko i skutecznie kompensować drgania aparatu. Ta metoda umożliwia stabilizację obrazu w każdym obiektywie.
Dodatkowo, w trybie multishot, aparat zamontowany na statywie może zarejestrować do ośmiu kolejnych klatek, przy czym czujnik jest przesuwany w krokach co pół piksela pomiędzy każdą ekspozycją. Ta funkcja zapewnia obrazy o niewiarygodnej rozdzielczości około 187 megapikseli, co prowadzi do ekstremalnego wzrostu szczegółów.

Wizjer Leica EyeRes® o jeszcze większej rozdzielczości
Elektroniczny wizjer aparatu ma teraz rozdzielczość 5,76 megapiksela, co pozwala na uzyskanie dużego, całkowicie naturalnego obrazu w wizjerze. W SL2 zwiększony został także ekran główny. Ma on teraz przekątną 3,2 cala i oferuje zdecydowanie wyższą rozdzielczość niż w poprzednim aparacie - 2,1MP. Ekran jest dotykowy, dzięki czemu można łatwo, szybko i precyzyjnie dostosować nastawy do swoich potrzeb.Maestro III - ultra szybka praca
Nowy procesor Maestro III zapewnia doskonałą szybkość działania. Leica położyła duży nacisk na wydajność nowej SL2. Autofokus jest znacznie szybszy i pozwala na praktycznie wolne od opóźnień wyzwalanie migawki w każdej sytuacji. Dodatkowym uzupełnieniem jest nowy Smart AF, który autonomicznie przełącza między priorytetem ostrości, a priorytetem zwolnienia migawki. Rejestrowanie kolejnych zdjęć w pełnej rozdzielczości jest możliwe z mechaniczną migawką przy 10 klatkach na sekundę i przy 20 klatkach na sekundę z migawką elektroniczną. Dzięki dwóm, zgodnym z UHS-II, gniazdom kart SD, nieprzetworzone pliki można zapisywać jednocześnie w formacie DNG i JPEG.

Perfekcyjne narzędzie dla filmowców
Nie tylko fotografowie docenią zalety Leiki SL2, ten aparat mówi także językiem operatorów. Leica SL2 może nagrywać do 60 klatek na sekundę w trybie Cine 4K i do 180 klatek na sekundę w trybie Full HD. Aktywacja trybu filmowego przekształca SL2 w ręcznie sterowaną kamerę filmową. Czułość ISO staje się ASA, czas otwarcia migawki jest oznaczony w stopniach kątowej migawki, a wskaźniki przysłony są zastępowane przez wartości T, które mierzą rzeczywistą ilość światła przepuszczanego przez obiektyw.
Podłączenie sprzętu audio do Leica SL2 nie wymaga już użycia adapterów, ponieważ aparat ma wbudowane gniada słuchawkowe i mikrofon, uzupełnione głęboko rozwiniętym złączem HDMI do monitorów zewnętrznych.

Nieograniczone możliwości
Wyposażona w bagnet L, Leica SL2 jest nie tylko kompatybilna z ciągle rosnącą ofertą obiektywów SL-System, ale także z obiektywami TL-System i legendarnymi obiektywami systemów Leica M, S i R - poprzez adaptery. Aparat zapewnia dostęp do ponad 170 obiektywów Leica, co gwarantuje odpowiednie dopasowanie do każdej sytuacji fotograficznej. Dodatkowo L-Mount Alliance jeszcze bardziej rozszerza zakres możliwości, zapewniając fotografom SL2 dostęp do obiektywów zgodnych z bagnetem L firm Sigma i Panasonic.Aplikacja Leica FOTOS
Oczywiście nowa Leica SL2 jest obsługiwana przez Leica FOTOS, wszechstronną aplikację dostępną na smartfony z systemem Android i iOS. Leica FOTOS łączy się bezpośrednio z aparatem przez Wi-Fi (Bluetooth jest obsługiwany, jeśli jest dostępny) i zapisuje dane rejestracyjne, aby przyszłe połączenia między aparatem, a aplikacją były tak szybkie i wygodne, jak to możliwe. Leica FOTOS umożliwia fotografom dostęp do funkcji podglądu na żywo oraz zdalną zmianę ustawień związanych z ekspozycją, takich jak przysłona, wartość ISO, czas otwarcia migawki i kompensacja ekspozycji. Umożliwia także bezprzewodowe sterowanie wyzwalaniem migawki, co otwiera zupełnie nowe możliwości twórcze.
Wyświetlane są również parametry ekspozycji, co może być niezwykle pomocne przy dostosowywaniu ustawień dla kolejnych naświetleń.Aby wykorzystać pełny potencjał cyfrowego przetwarzania obrazu, zdjęcia można również przenieść do odpowiedniej aplikacji w formacie DNG. Jeśli użytkownicy chcą zapisać gotowe zdjęcia po przetworzeniu na smartfonie, mogą skorzystać z opcji zapisania ich w Galerii Leica - dzięki temu starannie skomponowane i przetworzone zdjęcia z aplikacji Leica FOTOS są oddzielone od migawek.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
powyżej 30 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Zdjęcia seryjne
10 kl/s., przy elektronicznej migawce do 20 kl/s.
Filmowanie
4K
Czułość
ISO 50-50000
Czasy naświetlania
1/8000 - 30 min.
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Waga
835g
Migawka
elektroniczna i szczelinowa
Kod EAN
4022243108509
Nowy produkt

Zobacz także

e-oko.pl Opinie z ekomi-pl.com