Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100S
Obniżka - 7 439,00 zł
SKLEP
 • Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100S
 • Fujifilm GFX100
 • Fujifilm GFX100s
 • Średni format GFX
 • Fujifilm średni format

Fujifilm GFX 100S +Rabat 2000zł na obiektyw*BLACK FRIDAY*

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • Średnioformatowy bezlusterkowiec
 • Matryca o rozdzielczości 102 Mpx!
 • Stabilizacja obrazu o wydajności 6 kroków EV
 • Filmowanie 4K
 • *Do 01.12.2023 RABAT 6880zł BLACK FRIDAY
 • *GWARANCJA 3 LATA do 15.12.2023
 • *Do 31.03.2024 RABAT 2000zł NA OBIEKTYW
19 499,00 zł
26 938,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm GFX 100S

Przekraczając dotychczasowe granice możliwości fotografii średnioformatowej, czerpiąc z przełomowych rozwiązań zastosowanych w poprzedniku, aparacie FUJIFILM GFX100, i w zgodzie z filozofią mobilności i przenośności, model GFX100S zaprojektowano z myślą o stworzeniu fotografom szansy wykonywania zdjęć średnioformatowych w miejscach, gdzie nie było to dotąd możliwe.

GFX100S""
Porównanie rozmiarów. Po lewej FUJIFILM GFX 100 (156mm x 163.5mm x 103mm), po prawej FUJIFILM GFX 100S (150mm x 104mm x 87mm)

Bezkompromisowe połączenie wydajności z mobilnością pozwoliło stworzyć firmie Fujifilm jeden z najbardziej kompaktowych, a jednocześnie najbardziej wszechstronnych aparatów średnioformatowych w historii. Jest on bardziej zaawansowany niż jakikolwiek dostępny obecnie aparat systemu GFX. Ważąc zaledwie 900 gram łączy w sobie najwyższe osiągnięcia technologii fotograficznej Fujifilm.

Swoimi rozmiarami przypomina większość aparatów pełnoklatkowych, ale dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym w jego obudowie udało się umieścić sensor o rozdzielczości 102 MP, który jest ponad 1,7 raza większy od typowej matrycy pełnoklatkowej. GFX100S oferuje również moduł stabilizacji obrazu o wydajności 6 kroków EV, niwelujący drgania w 5 osiach, jak również niezwykle szybki i precyzyjny autofokus, a także najwyższej klasy reprodukcję kolorów, aby umożliwić fotografom przekraczanie granic ich kreatywności.


Porównanie rozmiarów wszystkich modeli FUJIFILM GFX. Od lewej: GFX 50R, GFX 100S, GFX 100, GFX 50S.

Fotografie o rozdzielczości 102MP, jaką może zapewnić tylko matryca wielkoformatowa, wykonywane z szybkością kompaktowego bezlusterkowca.

Aparat Fujifilm GFX 100S został wyposażony w wysokowydajny, czterordzeniowy procesor X-Processor 4, wykorzystujący w pełni wielkoformatowy sensor CMOS z iluminacją tylną (BSI), pozwalając uzyskać fotografie o wyjątkowej wyjątkowej jakości. W porównaniu z najczęściej stosowanymi modułami światłoczułymi w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych i bezlusterkowcach pełnoklatkowych posiadających matryce o mniejszej przekątnej i niższej rozdzielczości, sensor obrazu w GFX100S jest około 1,7 raza większy, a także dodatkowo zmodernizowany w celu zwiększenia jego światłoczułości. Daje mu to znaczną przewagę nad mniejszymi sensorami, szczególnie w kontekście tworzenia fotografii o niezwykle płytkiej głębi ostrości, fantastycznym zakresie dynamicznym, wiernej reprodukcji kolorów i wyjątkowym osiągom przy wysokim ISO.

Aparat posiada 19 trybów symulacji filmu FUJIFILM umożliwiających osiągnięcie fantastycznych kolorów prosto z aparatu. GFX100S oferuje również możliwość zaznajomienia się z nowym trybem symulacji błony światłoczułej – Nostalgic Neg. Rodzący skojarzenia z ruchem artystycznym American New Color Photography, który zadebiutował w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, tryb Nostalgic Neg kontynuuje ten trend, poszerzając granice kreatywności fotograficznej poprzez nieprzypadkowe wykorzystywanie koloru. Jego unikalna paleta barwna dodaje bursztynowego tonu najjaśniejszym elementom obrazu, zmiękczając wygląd całości, a także zwiększając nasycenie cieni i ciemniejszych elementów przy jednoczesnym zachowaniu szczegółów. Dzięki temu zdjęcia zyskują bardziej liryczny, poetycki wyraz.

Wydajny bezlusterkowy autofokus stworzony dla średniego formatu, nawet w słabych warunkach świetlnych.

W odróżnieniu od rozwiązań obecnych w wielu innych aparatach cyfrowych średniego i małego formatu, piksele detekcji fazy sensora GFX100S pokrywają niemal 100% jego powierzchni, co zapewnia niespotykany wcześniej w cyfrowej fotografii średnioformatowej poziom wydajności autofokusu. Oznacza to, że aparat ostrzy w zaledwie 0,18 sekundy, nawet przy skrajnie niskiej luminancji, na poziomie -5.5EV*4, co czyni go wszechstronnym, precyzyjnym i niewiarygodnie szybkim. Dzięki wsparciu mocą obliczeniową układu X-Processor 4, GFX100S sprawnie korzysta z ulepszonego algorytmu śledzenia ostrości i utrzymuje ostrość obiektów w trybach Tracking AF oraz Face/Eye AF.

*4 Przy zastosowaniu obiektywu FUJINON GF80mmF1.7 R WR


Gniazda kart pamięci. Po lewej Fujifilm GFX 100, po prawej Fujifilm GFX 100S.

Kompaktowa 5-osiowa stabilizacja matrycy światłoczułej oferująca 6-krokową redukcję drgań.

GFX100S oferuje nowy mechaniczny system stabilizacji matrycy (in-body image stabilization, IBIS), który znacznie ułatwia fotografom wykonywanie zdjęć “z ręki”, bez użycia statywu. W porównaniu z rozwiązaniem zastosowanym w aparacie FUJIFILM GFX100, mechanizm stabilizacji w obudowie GFX100S jest o 20% mniejszy i o 10% lżejszy. Jednak mimo swych zmniejszonych rozmiarów pięcioosiowy system zapewnia skuteczność stabilizacji obrazu na poziomie 6 kroków EV wg standardów stowarzyszenia CIPA (Camera & Imaging Products Association), co jest wynikiem o 0,5 kroku EV lepszym, niż w przypadku modelu GFX100.

Wysoka wydajność; zaprojektowany z myślą o przenośności i żywiołach.

Waga aparatu wynosi zaledwie 900 g, przy wymiarach 15 cm szerokości, 10,4 cm wysokości i 8,7 cm głębokości zwarty korpus GFX100S jest porównywalny z wieloma aparatami pełnoklatkowymi. Jednakże, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, korpus jest w stanie pomieścić wysokowydajny system stabilizacji IBIS oraz 102 megapikselowy sensor. GFX100S posiada również przeprojektowany moduł migawki oraz zupełnie nowy układ stabilizacji obrazu IBIS, przy czym korzysta jednocześnie z mniejszego, ale bardzo wydajnego akumulatora litowo-jonowego. W rezultacie otrzymujemy obudowę aparatu o niemal 6 cm krótszą i o 500 g lżejszą niż GFX100, która do tego jest w stanie utrzymać ten sam poziom jakości zdjęć i materiałów wideo, mimo sporo mniejszych rozmiarów. W tym kontekście ograniczenie fizycznych rozmiarów GFX100S jest odpowiednio zrównoważone bardzo solidnym, wygodnym uchwytem, dzięki któremu trzymanie aparatu w dłoni przez dłuższy czas nie sprawia trudności.

Aparat zasilany jest akumulatorem NP-W235 (ten sam co w modelu Fujifilm X-T4). Który powinien wystarczyć na ok 460 zdjęć. Korpus wyposażony jest w podwójne gniazdo kart pamięci SD/SDHC/SDXC. Przeznaczone dla standardu UHS-II, przydatnego przy wykorzystywaniu trybu seryjnego z prędkością 5kl/s.

GFX100S może pracować w niskich temperaturach, sięgających nawet -10°C. Aparat charakteryzuje się również odpornością na kurz i wilgoć. Korpus odlano ze stopu magnezu, którego warstwa wokół gniazda mocowania obiektywu jest grubsza o około 1 mm w porównaniu z GFX100, co zapewnia wzmocnione oparcie dla większych obiektywów z mocowaniem typu G. 


Rzut górny. Po lewej Fujifilm GFX 100, po prawej Fujifilm GFX 100S.

Intuicyjne sterowanie zapewniające bezproblemową obsługę.

Zarówno nowi użytkownicy, jak i fotografowie korzystający już z aparatów systemu GFX bez problemu zlokalizują elementy sterujące aparatu GFX100S. Na przykład pokrętło wyboru trybu pracy (PASM), z sześcioma programowalnymi ustawieniami osobistymi, zapewnia szybki i bezpośredni dostęp do często używanych ustawień. Z kolei przełącznik wygodnie umieszczony w pobliżu pokrętła wyboru trybu pozwala użytkownikom na szybką zmianę między trybem fotograficznym i filmowym. Poprawiona ergonomia dźwigni ustawienia ostrości również umożliwia łatwy i płynny wybór punktu ostrzenia.

Aparat wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2 cala oraz dodatkowy 1,8 calowy wyświetlacz LCD na płycie górnej. Górny wyświetlacz może pokazywać dowolnie wybrany zestaw informacji, na przykład kluczowe ustawienia EXIF, takie jak prędkość migawki, przysłonę, czułość ISO i kompensację ekspozycji. Można też na nim ustawić wyświetlanie stanu kluczowych funkcji czy dostępną pojemność pamięci. Wyświetlacz główny o przekątnej 3,2 cala wyposażony jest w dotykową matrycę LCD o rozdzielczości 2,36 mln punktów i 100% pokryciem powierzchni i może być odchylany w trzech kierunkach (90° w górę, 45° w dół, and 60° do prawej). 

System średnioformatowy zapewniający płynne wideo w rozdzielczości 4K30P. 

Dzięki swojemu średnioformatowemu sensorowi obrazu GFX100S może nagrywać filmy o imponującej jakości kinowej 4K/30P, charakteryzujące się wyjątkowo płytką głębią ostrości, bezkonkurencyjną wydajnością przy wysokich ustawieniach ISO, szeroką gradacją tonalną i niezrównaną jakością obrazu. Materiały wideo mogą być rejestrowane z przepływnością bitów na poziomie 400 Mbps w różnorodnych poziomach jakości, od 10-bit 4:2:0 F-log zgrywanych na wewnętrzną kartę SD, do 10-bit 4:2:2 i 12-bit RAW zgrywanych na nośnik zewnętrzny za pośrednictwem złącza HDMI.

Oprócz możliwości rejestrowania materiałów wideo jakości 4k w formacie proporcji obrazu 16:9 GFX100S wspiera również format 17:9, często wykorzystywany w cyfrowych materiałach wideo. W urządzeniu zaimplementowano również najczęściej używane kodeki kompresji wideo, takie jak H.264 and H.265. Dla uzyskania pełnej kontroli kreatywnej użytkownik może również wybrać standardy profesjonalne, takie jak REC.2100 Hybrid Gamma Log (HLG) czy F-Log.

W porównaniu z ogólnodostępnymi kodekami kompresji, takimi jak H.264, rejestracja materiałów wideo w standardzie F-Log czy HLG pozwala twórcom filmowym uzyskać na o wiele większą elastyczność na etapie postprodukcji, gdy materiał wideo jest poddawany procesom edycji i korekcji barwnej oraz wprowadzane są poprawki luminancji, nasycenia kolorów czy jakichkolwiek innych atrybutów obrazu.

Dla uzyskania maksymalnej elastyczności w zakresie korekcji obrazu i opcji gradacji barw, GFX100S może nagrywać i przesyłać materiały wideo 4K/30P w formacie 12-bit RAW, poprzez złącze HDMI, bezpośrednio na zewnętrzny monitor podglądowy Atomos Ninja V Monitor Recorder, gdzie zapisane zostaną jako pliki formatu Apple ProRes RAW. Rozwiązanie to pozwala na podejmowanie wszelkich decyzji dotyczących obrazu na etapie postprodukcji, bez konieczności obróbki w aparacie. Możliwe jest również jednoczesne odtwarzanie wideo RAW i materiałów w formatach F-Log i Hybrid Log Gamma (HLG) w trybie symulacji błony światłoczułej.

Porównianie rozmiarów Fujifilm GFX 100S z innymi popularnymi aparatami pełnoklatkowymi, APS-C oraz średnioformatowymi.


Od lewej: Fujifilm GFX 100S (150mm x 104mm x 87mm), Sony A7R IV (129mm x 96mm x 77.5mm), Fujifilm X-T4 (135mm x 93mm x 64mm)


Po lewej: Fujifim GFX 100S  (150mm x 104mm x 87mm), po prawej Hasselblad X1D II 50C (148mm x 97mm x 70mm)

Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
Średni Format
Rozdzielczość matrycy
powyżej 100 Mpx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
4K
Czułość
ISO 100-12800 rozszerzona do 50-102400
Zasilanie
NP-W235
Stabilizator obrazu
Tak
Raty 0%
Nie
Kod EAN
4547410442861
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm 32-64mm f/4 GF R LM WR do GFX
Obniżka
FujiFilm 32-64/4 GF R LM WR BLACK FRIDAY*

Dodatkowe informacje:

 • do aparatów średnioformatowych GFX
 • ekwiwalent 25-51mm
 • uszczelniona konstrukcja
 • *Do 01.12.2023 RABAT 2150zł BLACK FRIDAY
 • *Do 31.03.2024 RABAT 2000zł przy zakupie GFX 100S lub 50S II
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
9 847,00 zł 11 997,00 zł
FujiFilm 110/2 GF R LM WR do GFX 50s Nowy i używany profesjonalny sprzęt fotograficzny
Obniżka
FujiFilm 110/2 GF R LM WR BLACK FRIDAY*

Dodatkowe informacje:

 • do aparatów średnioformatowych GFX
 • ekwiwalent ogniskowej 87mm
 • 14 elementów w 9 grupach
 • *Do 01.12.2023 RABAT 2580zł BLACK FRIDAY
 • *Do 31.03.2024 RABAT 2000zł przy zakupie GFX 100S lub 50S II
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
12 418,00 zł 14 998,00 zł
Fujifilm Fujinon GF 45/2.8 R WR - obiektyw do serii GFX 50s
Obniżka
FujiFilm 45/2.8 GF R WR Black Friday + RABAT 2000zł*

Dodatkowe informacje:

 • do aparatów średnioformatowych GFX
 • Ekwiwalent ogniskowej 36mm
 • 11 elementów w 8 grupach
 • 1 soczewka asferyczna, 2 soczewki ED
 • uszczelniona konstrukcja
 • *Do 31.03.2024 RABAT 2000zł przy zakupie GFX 100S lub 50S II
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
7 899,00 zł 8 999,00 zł
Gitzo Traveller GCB100BP

Dodatkowe informacje:

 • Materiał: wear-resistant, water-repellent treated nylon,detale z oryginalnej włoskiej skóry 
 • Bezpieczne zamykane zamki Securelock 
 • Wymiary górnego przedziału:23 x 29 x 12 cm
 • Przedział na aparat: 21 x 32 x 10 cm
 • Przedział na laptop: 43 x 29 x 2 cm
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
1 194,00 zł
FujiFilm 80/1.7 GF R WR Warszawa
Obniżka
FujiFilm 80/1.7 GF R WR BLACK FRIDAY*

Dodatkowe informacje:

 • do aparatów średnioformatowych GFX
 • ekwiwalent ogniskowej 63mm
 • 12 elementów w 9 grupach
 • *Do 01.12.2023 RABAT 2150zł BLACK FRIDAY
Oczekiwanie na dostawę Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły
7 848,00 zł 9 998,00 zł
Eizo 27" CS2731 + CN*
Obniżka
Eizo CS2731 + CN* 27" Black Friday

Główne cechy:

 • matryca 27" / 68,5 cm
 • kalibracja sprzętowa
 • rozdzielczość: 2560 x 1440 (16:9)
 • powłoka matrycy: matowa
 • liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 mld
Oczekiwanie na dostawę Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły
4 998,00 zł 5 139,00 zł
Ładowarka dwukanałowa Newell DC-LCD do NP-T125

Dodatkowe informacje:

 • zasilanie:

 • AC 100-240 V; 50/60 Hz

 • DC 12-24 V; 3000 mA (max)

 • prąd ładowania:

 • normalne (L): 1000 mA x1 / 500 mA x2, szybkie (H): 1500 mA x1 / 800 mA x2

 • USB: 2100 mA

 • wymiary ładowarki: 12,5 x 11 x 4,3 cm

 • waga: 290 g (bez kabla)

 • Przeznaczenie: akumulatory NP-T125
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
249,00 zł