Fuji X-T30 II + 18-55mm
SKLEP
  • Fuji X-T30 II + 18-55mm
  • Bezlusterkowiec Fujifilm APS-C
  • Fujifilm X-T30 II bezlusterkowiec

Fujifilm X-T30 II SILVER + XF 18-55/2.8-4.0

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowy informacje:

  • zapisuje obraz 4K/30P
  • tryby symulacji filmu analogowego
  • nowy system AF z X-T4
  • detekcja fazy do -7.0 EV (425 punktów)
  • jeszcze lepszy wyświetlacz LCD
  • matryca X Trans CMOS 4
  • + obiektyw XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS
6 198,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Bezlusterkowiec Fujifilm X-T30 II SILVER + XF 18-55/2.8-4.0 R LM OIS

Jeszcze lepszy

Nowy bezlusterkowiec Fujifilm X-T30 II (srebrny) pomimo małych gabarytów i małej wagi posiada szereg funkcji, które pozwolą każdemu fotografowi na wyrażanie swojej twórczości w nieskrępowany sposób. Zastosowana w tym modelu czwarta generacja matrycy X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26.1 MP oraz nowy, czterordzeniowy procesor Fujifilm X-Processor 4 to sprawdzony przepis na świetną jakość obrazu oraz niesamowicie szybkie ustawianie ostrości. Wykorzystując 425 punktów detekcji fazowej, pokrywającej 100% kadru, nowy aparat Fujifilm gwarantuje pewną pracę w niemalże każdych warunkach oświetleniowych. X-T30 II generacji posiada teraz system ostrzenia z wyższego modelu - X-T4.
Najwyższej klasy ergonomia pracy

Kompaktowy korpus aparatu X-T30 II waży tylko 378g, jednak przez lata udoskonalana ergonomia serii X-T posiadająca głęboki, wyprofilowany i wygodny uchwyt, zapewnia dobre wyważenie i chwyt w dłoni nawet podczas pracy z cięższymi obiektywami. Kolejnym usprawnieniem jest zastosowanie  dotykowego wyświetlacza podglądowego LCD o rozdzielczości 1,62 mln punktów. Jest on także uchylany w płaszczyźnie pionowej, zapewniając lepszy podgląd podczas kadrowania z niskich i wysokich perspektyw. Zapewnia to zarówno lepszą kontrolę kadru w trybie live-view, ale także łatwiejszą obsługę aparatu, nawigowanie po menu oraz odtwarzanie zdjęć i filmów z karty pamięci. Aparat Fujifilm X-T30 II posiada także nowe oprogramowanie, pozwalające na jeszcze lepszą optymalizację pracy procesora obrazu.

W efekcie wprowadzonych zmian, aparat Fujifilm X-T30 II to zarówno uniwersalne narzędzie pracy, jak i prosty w obsłudze aparat do codziennego użytkowania dla amatorów fotografii i filmowania. Niezależnie od zastosowania, jego możliwości sprawdzą się podczas zawodowej pracy i amatorskich wypadów. Małe wymiary dodatkowo ułatwiają jego transport wraz z potrzebnymi akcesoriami. Każdy użytkownik X-T30 II będzie mógł łatwo uzyskać doskonałą jakość obrazu niezależnie od swoich dotychczasowych doświadczeń z fotografią.
Niesamowita szybkość autofokusu

Autofokus w X-T30 II jest jeszcze bardziej efektywny — nowy aparat Fujifilm posiada możliwość określania ostrości za pomocą punktów detekcji fazowej nawet przy -7.0 EV (dla obiektywu Fujinon XF 50/1.0 R WR). Ulepszone działanie AF jest dostępne nie tylko w przypadku zdjęć, lecz także podczas nagrywania wideo. Poprawiona stabilność ekspozycji podczas ustawiania ostrości z priorytetem twarzy/oczu oraz rozpoznawanie twarzy lub oka w trybie AF-C (ciągłego AF) to kolejne kluczowe cechy wpływające na jeszcze lepsze działanie X-T30 II niezależnie od trybu. Aparat oferuje wysokiej rozdzielczości zapis audio i video oraz płynne filmowanie w rozdzielczości 4K/30P skalowane z wyższej rozdzielczości 6K - zapewnia to lepszy poziom detali i obniżenie szumu cyfrowego. Dla osób nagrywających dynamiczne ujęcia producent przypotował także tryb 1080p FullHD w prędkości do 240 klatek, który pozwala nawet 10-krotne zwolnienie materiału.

Liczba pikseli detekcji fazowej w matrycy X-Trans CMOS 4 została zwiększona do 2.16 miliona, oferując ich prawie 4 razy więcej niż w modelach z matrycą X-Trans CMOS 3. Obszar detekcji fazowej AF na matrycy obejmuje cały kadr (około 100%), dzięki czemu można szybko i precyzyjnie ustawić ostrość na obiekt znajdujący się w dowolnym miejscu.

Razem z modelem Fujifilm X-T4, aparat X-T30 II może poszczycić się najsprawniejszym i najbardziej funkcjonalnym AF wśród aparatów serii X, łącząc szybkie przetwarzanie obrazu za sprawą X-Processor 4 oraz udoskonalony algorytm AF zwiększający precyzję detekcji twarzy / oczu. Wprowadzona została także funkcja Wyboru Twarzy, zapewniająca priorytet autofocusa dla wybranej twarzy w przypadku, gdy aparat wykrywa w kadrze wiele twarzy.

Fujicolor - cyfrowe zdjęcie z analogową duszą


Unikalne dla FUJIFILM tryby Symulacji Filmu analogowego obejmują obecnie 18 trybów, w tym legendarne już ETERNA i ETERNA Bleach Bypass. Aparat dysponuje także wieloma funkcjami fotografowania, które rozszerzają możliwości dostosowywania obrazu na zdjęciu. Np. można regulować obraz monochromatyczny dla trybów ACROS oraz Monochrome, czy też wprowadzić efekt “Color Chrome”, który zapewnia intensywniejszą kolorystykę i bogatszą gradację odcieni. Dla osób, które fotografują w RAW to także świetna informacja - X-T30 II pozwala na naniesienie trybu Fujicolor po zrobieniu zdjęcia.

Tryby Symulacji Filmu analogowego mogą być stosowane nie tylko do zdjęć, lecz także do obrazu wideo — dotyczy to również opcji “ETERNA” symulatora kinematograficznego obrazu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dodać charakterystycznego klimatu zarówno swoim zdjęciom, jak i nagraniom.


parameter_slide3.jpgparameter_slide2.jpg

Rozbudowane funkcje video


Aparat Fujifilm X-T30 II ma opcję filmowania 4K/30P, daje możliwość wysokiej rozdzielczości ścieżki dźwiękowej bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu oraz zapewnia funkcję śledzenia oczu podczas filmowania. Aparat obsługuje także format DCI (17:9), który sprawi, że Twoje nagrania wideo zyskają kinową perspektywę. Nagrywanie filmu docelowego UHD 4K odbywa się poprzez skalowanie w dół materiału nagranego natywnie w wyższej rozdzielczości - 6K. To sprawia, że mamy do czynienia z lepszą jakością detali na nagraniu, a także mniejszym poziomem szumu cyfrowego.

Materiał wideo 4K/30P może być rejestrowany na karcie SD w przestrzeni 8-bitowej z próbkowaniem 4:2:0. Fujifilm X-T30 II pozwala także na nagrywanie zewnętrzne poprzez port HDMI. Wtedy umożliwia zapis z płaskim profilem kolorów F-log oraz 10-bitową przestrzenią i próbkowaniem 4:2:2. Dla osób skupionych na nagrywaniu i postprodukcji video, to znacznie większe możliwości pod kątem dalszej obróbki kolorystycznej, np. pod kątem dopasowania jej do innych kamer na planie.W zestawie z obiektywem

Fujifilm X-T30 II na wyposażeniu posiada także obiektyw Fujinon XF 18-55 R LM OIS o świetle F2.8-4.0, który charakteryzuje się świetną jakością obrazu w całym zakresie ogniskowych, optyczną stabilizacją oraz jasnym otworem przesłony, czyniąc z niego uniwersalne narzędzie do pracy w słabszych warunkach oświetleniowych - od fotografii ulicznej po portretową. Posiada on także szybki, cichy i skuteczne liniowy silnik autofokusa, odpowiadający za idealną współpracę z X-T30 II.

Autoryzowany Sklep Fotograficzny Fujifilm e-oko.pl.Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
12 miesięcy
Matryca
APS-C
Rozdzielczość matrycy
26.1 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Zdjęcia seryjne
20 kl./s - z elektroniczną migawką • 10 kl./s - z mechaniczną migawką • 30 kl./s - tryb crop 1.5x, elektroniczna migawka
Filmowanie
4K
Czułość
Auto (1-3), 200-12800 ISO 80, 100, 125, 25600, 51200 ISO (tryby rozszerzone)
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
Nie
Waga
383 g (z baterią i kartą pamięci)
Samowyzwalacz
10 lub 2s
Kod EAN
4547410471014
Nowy produkt

Zobacz także