SKLEP

Leica 50/1.4 SUMMILUX-M ASPH. II (2023)

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

  • jasny obiektyw stałoogniskowy
  • udoskonalona ostrość i bokeh
  • wbudowana osłona przeciwsłoneczna
  • manualne ustawianie ostrości
  • 11-listkowa przysłona
22 799,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Leica 50/1.4 SUMMILUX-M ASPH. II (2023)


50 mm to bodaj najważniejsza ogniskowa w fotografii. Zapewnia kąt widzenia zbliżony do ludzkiego oka, dlatego od 100 lat określamy ją słowem „standard”. Obiektywy o tej ogniskowej są niezwykle wszechstronne i sprawdzają się w różnych sytuacjach fotograficznych – od reportażu po portret. Wbrew pozorom nie jest to jednak „łatwa” ogniskowa – wymaga starannego kadrowania i przemyślanej kompozycji. Dlatego właśnie to najważniejsza ogniskowa dla systemu M – odzwierciedla jego
najważniejsze cechy.


Podobnie jak wszystkie obiektywy M, nowego Leica Summilux-M 50 f/1.4 ASPH. charakteryzuje bardzo wysoka jakość obrazu. Udoskonalona konstrukcja optyczna wykorzystuje w 100% potencjał wysokorozdzielczych matryc najnowszych aparatów, a duży otwór przysłony f/1.4 pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, i pozwala w ogromnym zakresie kontrolować głębię ostrości. Nowa, jedenastolistkowa przysłona zapewnia piękny, naturalny bokeh.

 
W nowej wersji obiektywu rozszerzono zakres ostrzenia. Dzięki nowej, podwójnej przekładni krzywkowej, opracowanej przez inżynierów Leiki specjalnie dla tego modelu, Summilux-M 50 f/1.4 ASPH. ostrzy teraz od 45 cm. W stosunku do poprzedniego modelu poszerzono również kąt obrotu pierścienia odległości, przez co ogniskowanie stało się bardziej precyzyjne. W aparatach systemu M – tak cyfrowych, jak i analogowych – do pomiaru odległości od fotografowanego obiektu jest wykorzystywany tradycyjny dalmierz. Zakres dalmierzy w korpusach M rozpoczyna się od 70 cm centymetrów, dlatego do ustawiania ostrości w rozszerzonym zakresie – między 45 cm a 70 cm konieczne jest użycie Live View (na ekranie, w wizjerze Visoflex lub w aplikacji Leica FOTOS).


Obiektyw został wyposażony w zintegrowaną osłonę przeciwodblaskową. Metalowy pierścień posiada krzywkowy mechanizm, pozwalający jednym ruchem wysunąć lub złożyć osłonę.
Leica Summilux-M 50 f/1.4 ASPH. współpracuje ze wszystkimi aparatami systemu M wyprodukowanymi od 1954 roku i dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji pozostanie jednym z flagowych szkieł systemu M przez wiele lat. W połączeniu z M-Adapterem L, Summilux-M umożliwia również fotografowanie i filmowanie z aparatami Leica SL2 i SL2-S.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
36 miesięcy
Mocowanie
Leica M
Średnica filtra
46 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Elementy / Grupy
8 / 5
Waga
337 g
Minimalna odległość ostrzenia
45 cm
Kąt widzenia
45,4
Wymiary (średnica x długość)
59.3 x 58.6
Maksymalne powiększenie
0.088 (1 - 11.3)
Raty 0%
Nie
Kod EAN
4022243117280
Nowy produkt

Zobacz także