Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica 90/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH. wymień stary sprzęt na nowy
1
 • Leica 90/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH. wymień stary sprzęt na nowy
 • Leica 90/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH. autoryzowany sklep fotograficzny

Leica 90/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH.

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni (towar w magazynie dostawcy)

Dodatkowe informacje:

 • 11 soczewek w 9 grupach
 • Minimalna odległość ostrzenia to 60 cm.
 • Mocowanie Leica SL
25 599,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Leica 90/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH.

Przestrzeń miejska, portret, cokolwiek co przyciągnie Twój wzrok: Leica 75/2 APO-SUMMICRON-SL ASPH. to uniwersalny obiektyw do wszystkich sytuacji. Otwiera on nowe horyzonty dla fotografii mieszczącej się pomiędzy standardową ogniskową a teleobiektywem. Jest idealnie dopasowany do nowoczesnego systemu SL i został zaprojektowany tak by używać go przez całe życie w profesjonalnej fotografii. Co więcej, powiększenie 1:5x wpływa na jeszcze większą wszechstronność obiektywu.

System AF obiektywów Summicron-SL jest szybki, precyzyjny i prawie bezgłośny. Obiektyw ma świetne wyniki w dziedzinie autofocus-a dzięki doskonałemu działaniu jednostki napędowej - systemu AF. Ogranicza go jedynie masa soczewek poruszających się podczas ustawiania ostrości, droga od punktu nieskończoności do najbliższej odległości ogniskowania oraz, rzecz jasna, ilość dostępnej przestrzeni. Aby zachować kompaktowe wymiary soczewek, połączenie tych komponentów musi być w zgodzie z integralnością całości.

Specjaliści z dziedziny inżynierii optycznej i mechanicznej oraz elektroniki współpracowali w interdyscyplinarnym zespole nad opracowaniem unikalnej koncepcji obiektywu opartego na podwójnym wewnętrznym ogniskowaniu. Ten system, obejmujący dwie soczewki skupiające w szczególny sposób światło, pozwala na budowę wybitnie małych i kompaktowych systemów napędowych. Oprócz ograniczeń przestrzennych, wybór silników napędowych jest również determinowany przez zasadę AF używaną do ustawiania ostrości.

Należy wykonać kilka pomiarów kontrastu w różnych pozycjach ogniskowej, zanim może zostać określony właściwy kierunek ruchu, a następnie precyzyjne parametry ostrości. W tej procedurze soczewki, które ostrzą obraz, muszą być szybko przesuwane do tyłu i do przodu zgodnie ze specyfikacją prędkości w kontrastującym systemie AF. Wymaga to dynamicznego systemu napędowego, bez żadnych kompromisów.

Elementami napędu, zamontowanymi w obiektywach Summicron-SL,  są niezwykle wydajne, specjalistyczne i wytrzymałe silniki z funkcją Dual Syncro Drive ™. Dzięki temu ostrzenie następuje w ułamkach sekundy. Oznacza to, że obiektywy Summicron-SL, osiągają najlepsze i najwyższe wartości w świecie systemów pełnoklatkowych - pod względem tak szybkości i precyzji, jak i emisji hałasu.

Większy Kontrast dla szerszej percepcji głębi.

Z początkową przysłoną f/2, obiektywy SL-Summicron są znacznie bardziej kompaktowe niż obiektywy, ale wciąż pozwalają  pracować fotografom w podobnej głębi ostrości. Powodem tego jest kontrast: przestrzeń najwyższego kontrastu jest postrzegana przez widza jako przestrzeń ostra, podczas gdy strefy o niższym kontraście są uważane za nieostre.

W przypadku obiektywów SL-Summicron ta różnica kontrastu jest znacznie większa niż w konwencjonalnych obiektywach: najmocniej wyostrzone elementy wykazują znacznie większy kontrast niż obiekty, które są nieostre. Oznacza to, że elementy odróżniają się wyraźniej od tła lub innego planu co skuteczniej izoluje wyostrzony temat. To tworzy trójwymiarowy efekt wizualny z bardzo imponującą dla oka głębią ostrości.

Optycznie i mechanicznie nowe standardy.

W konstrukcji obiektywów Summicron-SL zwrócono szczególną uwagę na zapobieganie efektom światła bocznego i odbiciom. Optymalizację całego założenia optyki i mechaniki przeprowadzono w złożonych i szczegółowych symulacjach jeszcze przed skonstruowaniem pierwszych prototypów obiektywu. Nieuniknione odbicia są redukowane do najniższego możliwego poziomu dzięki wysokiej jakości powłoce, która pokrywa powierzchnię obiektywu.

Złożona Technologia i prosta obsługa.

Trzy najbardziej oczywiste dla użytkowników funkcje obiektywów Summicron-SL - ustawianie ostrości, ustawienie pierścienia MF i ustawienia przysłony - opierają się na wielości systemów sterowania oraz na operacjach matematycznych. Wymagania dotyczące elektroniki są szczególnie wysokie w przypadku systemu podwójnego ogniskowania. W tym wypadku dwie autonomiczne jednostki skupiające muszą być przemieszczane w doskonałej synchronizacji, a dane dotyczące pozycjonowania muszą być analizowane z bardzo wysoką częstotliwością pobierania próbek i dalej przekazywane do kamery.

Szybkość przesyłania informacji między obiektywem, a aparatem jest tak duża, że nie występuje wyczuwalne opóźnienie. Są to podstawowe warunki wstępne dla szybkiego i precyzyjnego kontrastu AF.

W pierścieniu ręcznego ustawiania ostrości osadzony jest magnes pierścieniowy z naprzemienną magnetyzacją północ-południe. Pole magnetyczne zmienia biegunowość po obróceniu pierścienia. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i wysyła dane do głównego procesora. Następnie napęd przesuwa soczewkę do odpowiedniej pozycji ogniskowania na podstawie kąta obrotu i prędkości obrotowej.

Przysłona jest napędzana przez silnik krokowy. Tutaj też specjalny mikro-krokowy układ sterowania zapewnia precyzyjne i szybkie ruchy przy zminimalizowanych wibracjach.                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                     Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
36 miesięcy
Mocowanie
Leica SL
Średnica filtra
67 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
11 elementów / 9 grup
Waga
700 g
Minimalna odległość ostrzenia
60 cm
Nowy produkt

Zobacz także

B+W Pol-Cir MRC 67mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni
699,00 zł
B+W UV MRC F-PRO 67mm

Dodatkowe informacje:

 • Doskonałej jakości szkło
 • Nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • Przeciwodblaskowe powłoki
 • Pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
329,00 zł
Leica SL2

Dodatkowe informacje:

 • Pełnoklatkowa matryca CMOS 47 MPx
 • Procesor Maestro III
 • 5-osiowa stabilizacja obrazu
 • Filmy 4K 50fps
Ostatnie sztuki w magazynie Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
33 799,00 zł