Sony 24-70/4 FE Vario-Tessar ZA OSS
Dodatkowe informacje:
- bagnet E
- stabilizacja Optical SteadyShot
- 12 soczewek w 10 grupach
- średnica filtra 67 mm
Dodatkowe informacje:
Najtaniej z ostatnich 30 dni
Główną cechą wyróżniającą korpus Sony A7 III jest nowo opracowany przetwornik obrazu.
Układ CMOS Exmor R został wykonany w technologii BSI, a dodatkowo posiada rozdzielczość 24,2 Mpix, wyższą czułość oraz rewelacyjny, 15-stopniowy zakres dynamiki przy małych czułościach. Sony łącząc to z wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak zdjęcia z szybkością do 10kl./s z użyciem migawki mechanicznej, system AF pokrywający 93% kadru bądź nagrywanie filmów 4K stworzył doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów fotografii, dzięki której zyskają nowe i różnorodne możliwości pracy.
Sony A7 III zapewnia imponujący zakres czułości ISO: od 100 do 51200 (który przy fotografowaniu można rozszerzyć do ISO 50-204800) przede wszystkim dzięki współpracy zaawansowanych podzespołów, takich jak nowy układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja prędkość odczytu danych z przetwornika obrazu oraz zmodernizowany procesor BIONZ X-około 1,8 raza wydatniejszy niż jego odpowiednik z modelu A7 II.
Możliwy jest zapis obrazu w 14-bitowym formacie RAW-także podczas pracy w trybach zdjęć seryjnych i całkowicie bezgłośnego fotografowania. Natomiast 5-osiowy system stabilizacji optycznej obrazu umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,0 stopnia.
Nowy Sony A7 III pod względem ustawiania ostrości działa znacznie lepiej od swojego poprzednika A7 II. Wszystko dzięki dodaniu systemu 4D FOCUS, a także poprzez wyposażenie w 425 pół AF z detekcją kontrastu oraz umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej czujnik z 693 polami opartymi na detekcji fazy. Ten nowatorski pokrywający około 93% kadru system AF świetnie utrzymuje ostrość nawet przy trudnych do utrwalenia obiektach.
Wydajność automatyki ostrości i śledzenia obiektów znacznie zwiększyła się dzięki szybszemu odczytywaniu danych z przetwornika obrazu. Dla fotografujących obiekty poruszające się w skomplikowany i nieprzewidywalny sposób dużym ułatwieniem w korpusie Sony A7 III będzie poprawiona prawie dwukrotnie szybkość śledzenia obiektów. Ustawienie ostrości w słabym świetle działa teraz niemal 2 razy szybciej niż w poprzednim modelu.
Niezawodna funkcja „AF priorytet oczu” doskonale sprawdzi się, gdy fotografowana osoba odwraca się, patrzy w dół itp. Działa ona także w trybie AF-C oraz można jej używać nawet przy pracy z obiektywami Sony z mocowaniem typu A, zamontowanymi na sprzedawanym oddzielnie adapterze LA-EA3. „Joystick” do szybkiego zmieniania pól ostrości, możliwość ustawiania ostrości na dotknięte miejsce, działanie systemu AF w trybie „powiększenie” to tylko część rozwiązań ułatwiających ustawianie ostrości w nowym A7 III.
Korpus pozwala na wykonywanie nawet 10 fotografii na sekundę z pełną automatyką ostrości i ekspozycji dzięki zmodernizowanemu systemowi przetwarzania obrazu. Dostępne także przy korzystaniu z migawki mechanicznej, jak i trybu całkowicie bezgłośnego fotografowania. W jednej serii można utrwalić do 177 obrazów JPEG (standardowa jakość), 89 obrazów RAW z kompresją lub 40 obrazów RAW bez kompresji. Również w trybie live jest możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z minimalnie opóźnionym wyświetlaniem obrazu na ekranie LCD (wówczas maksymalna szybkość wynosi 8 kl./s).
Aby dodać więcej wygody w użytkowaniu najnowszego korpusu wiele funkcji-takich jak wyświetlanie obrazów, narzędzie do oceniania obrazu, przyciski Fn i menu oraz kilka innych ułatwiających porządkowanie zdjęć po ich wykonaniu-działa także w trakcie zapisu na kartę pamięci zbuforowanych serii zdjęć.
Firma Sony coraz bardziej chcąc poprawić i ułatwić pracę wyposażył nowego A7 III w funkcję Anti-flicker, która doskonale przyda się przy scenerii oświetlonej lampami jarzeniowymi lub innymi źródłami światła sztucznego. Aparat automatycznie wykrywa częstotliwość migotania światła i odpowiednio dostosowuje czas otwarcia migawki. Fotografujący może wtedy spokojnie zmniejszyć ryzyko problemów z ekspozycją i kolorystyką.
Sony A7 III to nie tylko doskonały aparat fotograficzny, ale również kamera wideo o sporych możliwościach. Pozwala uchwycić najpiękniejsze momenty w 4K (3840x2160pikseli) przy wykorzystaniu pełnej szerokości pełnoklatkowego przetwornika. Podczas filmowania aparat odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy, a następnie dane przekształcane są na materiał 4K o wyjątkowej głębi. Ponadto aparat umożliwia nagrywanie materiału Full HD z szybkością 120kl./s, ze śledzeniem ostrości i przepływnością do 100Mb/s. Takie nagranie można spokojnie przetworzyć na wideo w rozdzielczości Full HD wyświetlane w 4-/5-krotnie zwolnionym tempie. Podczas korygowania kolorystyki świetnie sprawdzą się krzywe gamma S-Log2 i S-Log3. Korpus A7 III pozwala na wybór profilu obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma), umożliwiającego wyświetlanie pięknych, realistycznych obrazów 4K HDR na telewizorze zgodnym z technologią HDR (HLG). Inne dodatkowe funkcje: „zebra”, wspomaganie wyświetlania gamma, tworzenie plików proxy.
Ulepszenia konstrukcyjne i większe możliwości dostosowania
Najnowszy pełnoklatkowy aparat Sony A7 III posiada mnóstwo udoskonaleń. Przede wszystkim zwiększył się czas pracy akumulatora: zgodnie z normą Camera & Imaging Producs Association po jednym ładowaniu można wykonać do 710 zdjęć, co jest największą na świecie wartością w kategorii aparatów bezlusterkowych. Użytkownicy mogą także korzystać z takich udogodnień jak dwa gniazda na karty pamięci (z czego jedno obsługuje karty SD typu UHS-II), zapis plików JPEG i RAW na różne nośniki, nagrywanie naprzemienne itp.
Aby błyskawicznie wybrać potrzebne ustawienie wystarczy użyć funkcji „moje menu”, które pozwala stworzyć własne menu zawierające do 30 wybranych elementów. Do 11 przycisków programowalnych można przypisać łącznie 81 funkcji. Korpus A7 III ponadto zabezpieczony jest przed pyłem i wilgocią.
Do wyposażenia należy także kontrastowy wizjer elektroniczny XGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości (około 2,3 mln punktów). Umożliwia on wierne i dokładne ukazywanie szczegółów. Wyświetlany na wizjerze i monitorze obraz możemy ustawić w jakości „standardowej” jak i „wysokiej”. Złącze SuperSpeed USB Type-C (USB 3.1 I generacji) daje dodatkowe możliwości zasilania i przyspiesza przesyłanie obrazu przy zdalnym sterowaniu z podłączanego komputera. Aparat pozwala również wygodnie przesyłać pliki na smartfon, tablet lub serwer FTP przez łącze Wi-Fi.
Wraz z aparatem Sony ILCE-7M3 klient otrzymuje także pakiet programowy Sony „Imaging Edge” w którego skład wchodzą trzy przeznaczone do samodzielnego pobrania, bezpłatne programy: „Remote” (pilot), „Viewer” (przeglądarka) i „Edit” (Edytor). Pozwalają one na zdalne sterowanie aparatem z podłączonego komputera, podgląd obrazu rejestrowanego przez aparat na komputerze oraz „wywoływanie” plików RAW. Pakiet zwiększa możliwości twórcze zaczynając od przygotowań do wykonania fotografii po jego obróbkę końcową.
Aparat współpracuje z szerokim wachlarzem akcesoriów Sony do produktów z systemem mocowania typu E, m.in. ładowarką BC-QZ1 i uchwytem VG-C4EM.
Autoryzowany sklep fotograficzny Sony e-oko.pl
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje: