Sony A7R IV A + 70-200/2.8 GM II
SKLEP
 • Sony A7R IV A + 70-200/2.8 GM II
 • Sony A7R IV nowe i używane aparaty fotograficzne
 • Sony A7R IV NOWOŚĆ! Sklep fotograficzne e-oko.pl
 • Sony A7R IV NOWOŚĆ! sklep z profesjonalnym sprzętem fotograficznym w centrum Warszawy

Sony A7R IV A + 70-200 GM II

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • Matryca BSI CMOS 61,0 Mpix
 • Funkcja Real-time Eye AF przy nagrywaniu filmów
 • Rozpiętość tonalna 15 EV
29 399,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

SONY A7R IV A


Firma Sony ogłosiła powiększenie serii renomowanych pełnoklatkowych korpusów bezlusterkowych Alpha™ 7R o niezwykle uniwersalny, odznaczający się dużym potencjałem aparat A7R IV A.

A7R IV A ma najwyższą rozdzielczość ze wszystkich wyprodukowanych dotąd przez Sony aparatów cyfrowych. Idzie ona w parze z dużym zakresem dynamicznym, znakomitym systemem AF, dużą szybkością zdjęć seryjnych i wieloma innymi zaletami.

— Nieustannie wprowadzamy innowacje, przełamujemy bariery i podnosimy standard działania aparatu cyfrowego — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Nowy A7R IV A łączy jakość obrazu aparatów średnioformatowych z dużą szybkością zdjęć, błyskawicznym ustawianiem ostrości i długą listą ulepszeń w konstrukcji, łączności i funkcjonalności. Pozwoli to zawodowym fotografom, filmowcom i innym twórcom rejestrować obrazy, których uzyskanie było wcześniej po prostu niemożliwe.

Nowy poziom jakości obrazu

Aparat A7R IV jest wyposażony w nowo opracowany pełnoklatkowy, wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS o rozdzielczości 61,0 megapikseli. To pierwszy na świecie układ tego rodzaju. Połączenie w nim technologii BSI z wydajnymi technikami redukcji zakłóceń przekłada się na wyjątkowo niski poziom szumów i maksymalną możliwą jakość obrazu. Imponujący, 15-stopniowy zakres dynamiczny zapewnia z kolei płynne, naturalne przejścia tonalne, od głębokich cieni po najjaśniejsze fragmenty. Znakomite odwzorowanie kolorów jest natomiast zasługą algorytmów używanych już w wielu najnowszych aparatach Alpha™.W nowym modelu zastosowano 5-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu zoptymalizowany do pracy z obrazami o wysokiej rozdzielczości. Umożliwia on wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia. Zmodernizowany zespół migawki zapobiega teraz najmniejszemu poruszeniu korpusu, które mogłoby skutkować zamazaniem obrazu.

Wyróżnikiem korpusu A7R IV A jest najwyższa w rodzinie aparatów Sony rozdzielczość wizjera OLED Tru-Finder. Wynosi ona 5,76 mln pikseli — około 60% więcej niż w modelu A7R III. Nowy wizjer niezwykle dokładnie i wiernie oddaje komponowaną scenę. Użytkownik może dostosować jakość wyświetlania do rodzaju sceny i panujących warunków, wybierając ustawienie „Standardowa” lub „Wysoka” oraz odświeżanie obrazu z częstotliwością 60 lub 120 kl./s.

Udoskonalono także tryb Pixel Shift Multi Shooting, w którym obecnie rejestrowanych jest do 16 zdjęć w pełnej rozdzielczości. Podczas ich wykonywania aparat przemieszcza matrycę światłoczułą o 1 piksel lub 0,5 piksela, w wyniku czego powstaje 16 wzajemnie przesuniętych obrazów liczących łącznie 963,2 mln pikseli. Fotografie te można później przekształcić w jeden obraz złożony z 240,8 mln pikseli (19 008 x 12 672), używając programu komputerowego Imaging Edge™. Tryb ten idealnie nadaje się do fotografowania architektury, dzieł sztuki oraz wszelkich statycznych obiektów, a wykonane w nim zdjęcia zdumiewają szczegółowością i dokładnością barw.Szybkość fotografowania i ustawiania ostrości

Nowy A7R IV A imponuje szybkością fotografowania. W trybie pełnoklatkowym, przy pełnej rozdzielczości i wybranym formacie JPEG lub RAW pozwala robić zdjęcia z szybkością do 10 kl./s nawet przez 7 sekund — z pełną, precyzyjną automatyką ostrości i ekspozycji. W trybie APS-C, w którym rozdzielczość wynosi 26,2 megapiksela, czas ten jest około 3 razy dłuższy. W rezultacie szybko poruszające się obiekty mogą być utrwalane na niezwykle dokładnych i szczegółowych zdjęciach.


Kolejnym udoskonalonym elementem aparatu A7R IV A jest system ustawiania ostrości z 567 polami AF z detekcją fazy pokrywającymi około 74% obszaru obrazowania. Uzupełnia je 425 pól AF z detekcją kontrastu, zwiększających dokładność i niezawodność w słabym oświetleniu i innych sytuacjach, w których najlepiej sprawdza się wykrywanie kontrastu. Gęstsze upakowanie pól AF na matrycy oraz zaawansowane algorytmy znacznie zwiększają efektywność śledzenia, również w przypadku nieregularnych i gwałtownych ruchów obiektu.

Aparat A7R IV A jest wyposażony w działający w czasie rzeczywistym, oparty na sztucznej inteligencji system Real-time Eye AF. Wykrywa on oczy i w czasie rzeczywistym analizuje ich położenie, zapewniając maksymalną ostrość. Funkcji tej można używać zarówno przy fotografowaniu ludzi, jak i zwierząt — odpowiedni tryb pracy wybiera się w menu. System Real-time Tracking, służący do śledzenia obiektów w czasie rzeczywistym, wykorzystuje obecnie nowy algorytm rozpoznawania obiektów, gwarantujący ich optymalne śledzenie i maksymalną dokładność systemu AF. Użytkownik może też włączyć tryb, w którym aparat automatycznie wykrywa obecność świetlówek i innych sztucznych źródeł światła, aby skompensować wpływ ich migotania na końcowy obraz.


Ulepszenia w łączności do profesjonalnych zastosowań

Korpus A7R IV A pozwala na użycie wielu zaawansowanych funkcji łączności, usprawniających pracę w zastosowaniach profesjonalnych. Współpracuje z sieciami bezprzewodowymi — zarówno w standardowym paśmie 2,4 GHz, jak i nowszym 5 GHz, zapewniającym szybszą i bardziej stabilną transmisję danych. Nowością w aparatach Sony jest funkcja bezprzewodowego zdalnego sterowania z komputera (tethering bezprzewodowy), na której brak wskazywało wielu użytkowników profesjonalnych. Dzięki niej nabywcy modelu A7R IV zyskają większą swobodę przemieszczania się w studiu i na planie zdjęciowym.
Poza szybkim łączem Wi-Fi® i funkcją bezprzewodowej łączności z komputerem w aparacie wprowadzono łącze SuperSpeed USB (USB 3.2) z gniazdem USB Type-C™. Umożliwia ono przewodowe przesyłanie danych z bardzo dużą prędkością — przy korzystaniu z programu Imaging Edge jest ona niemal dwukrotnie wyższa niż w przypadku modelu A7R III. Aparat obsługuje też transmisje FTP w tle. Oznacza to możliwość przesyłania obrazów na zdalny serwer FTP w czasie fotografowania i sprawdzania zdjęć.Firma Sony ogłosiła też wersję 2.0 programów komputerowych z pakietu Imaging Edge: Remote, Viewer i Editxii. Program „Remote” służy do zdalnego sterowania aparatami i podglądu obrazu na żywo na ekranie komputera; „Viewer” jest narzędziem do szybkiego przeglądania, klasyfikowania i wybierania zdjęć z dużych bibliotek, a „Edit” pozwala przekształcać dane RAW w końcowe zdjęcia o wysokiej jakości. Aby do maksimum zwiększyć wygodę użytkowania, wprowadzono możliwość przesyłania obrazów do smartfona nawet po wyłączeniu aparatu. Z funkcji tej będą mogli skorzystać użytkownicy aplikacji Sony Imaging Edge Mobile™ w najnowszej wersji.


Filmy w wysokiej rozdzielczości 4K i profesjonalne funkcje do produkcji materiałów filmowych

Imponujący potencjał przy fotografowaniu to nie wszystko: aparat A7R IV A wspaniale sprawdza się także jako poważne narzędzie do produkcji filmów. Pozwala nagrywać obraz 4K (3840 x 2160 pikseli), a w trybie Super 35mmix odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy, dzięki czemu nagrywany materiał filmowy 4K ma wyjątkową szczegółowość i głębię. W uzyskaniu maksymalnej elastyczności przy późniejszej korekcji kolorystyki pomagają krzywe S-Log 2 i S-Log 3. Druga z nich pozwala na wykorzystanie pełnego, 14-stopniowego zakresu dynamicznego. Dostępna jest też krzywa HLG (Hybrid Log-Gamma), umożliwiająca użycie aparatu A7R IV A w systemie organizacji pracy Instant HDR.

Za ustawianie ostrości podczas filmowania odpowiada udoskonalony system Fast Hybrid AF. Działa on szybciej, płynniej i bardziej stabilnie — nawet jeśli główny motyw zostanie na chwilę zasłonięty przez przemieszczający się obiekt. Z kolei funkcja „Śledzenie dotykiem” pozwala ustawić ostrość na filmowany obiekt przez dotknięcie go na ekranie.

A7R IV A to pierwszy model Sony, w którym system Real-time Eye AF działa także przy nagrywaniu filmu. Po jego uaktywnieniu aparat dokładnie i niezawodnie utrzymuje ostrość na oku filmowanej osoby, pozwalając skupić się na samym filmowaniu. Funkcja Eye AF włączy się automatycznie, gdy za pomocą funkcji „Śledzenie dotykiem” wskazany zostanie człowiek.
Znaczącym udoskonaleniem dla filmowców jest wzbogacenie stopki Multi Interface Shoe™ (MI) o cyfrowy interfejs audio. Umożliwia on bezpośrednie podłączenie nowego mikrofonu kierunkowego ECM-B1M lub zestawu adaptera XLR XLR-K3M i uzyskanie czystego dźwięku o wysokiej jakości i niskim poziomie szumów. Wśród pozostałych funkcji do filmowania warto wymienić tryb nagrywania interwałowego do tworzenia animacji poklatkowych, zapis obrazu Full HD z szybkością do 120 kl./s oraz funkcje zwolnionego i przyspieszonego tempa.


Udoskonalona konstrukcja i większe możliwości dostosowywania

W korpusie A7R IV A wprowadzono różne ulepszenia konstrukcyjne i funkcjonalne — w wielu przypadkach pod wpływem sugestii osób, którym sprzęt Sony służy do pracy zawodowej.
Aby aparat A7R IV A był maksymalnie trwały, jeszcze lepiej zabezpieczono go przed pyłem i wilgocią. Dodatkowo uszczelniono wszystkie połączenia między elementami korpusu, a także pokrywę komory akumulatora i gniazda na nośniki. Urządzenie wykonano z niezwykle lekkiego i trwałego stopu aluminium. Zastosowano też ulepszone, bardzo solidne zamocowanie sześcioma śrubami.

Kolejnymi ulepszeniami są zmodyfikowany uchwyt, umożliwiający wygodniejsze i pewniejsze trzymanie aparatu, większy i wyraźniej reagujący przycisk AF-ON, nowo zaprojektowany joystick, przycisk blokujący pokrętło kompensacji ekspozycji oraz zmieniony kształt i położenie tylnego pokrętła. Nowością są również dwa gniazda na nośniki danych zgodne z UHS-II, których brakowało wielu użytkownikom profesjonalnym. Zwiększą one ogólną pojemność oraz prędkości odczytu i zapisu.
Rozszerzył się zakres zapisywanych ustawień aparatu: obecnie na karcie pamięci można utworzyć kopię niemal wszystkich parametrów, by móc wczytać je w przyszłości. Jedna karta wystarczy do zapisania 10 kombinacji ustawień. Można je wczytać do każdego korpusu tego samego typu.

Mimo że liczba pikseli wzrosła o 50%, zwiększyła się też wydajność akumulatora. Przy pomiarze zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association jedno ładowanie wystarcza nawet na 670 zdjęć (z użyciem monitora LCD, 530 zdjęć z użyciem wizjera elektronicznego). Dalsze wydłużenie czasu pracy można uzyskać dzięki nowemu, sprzedawanemu oddzielnie uchwytowi do zdjęć w układzie pionowym VG-C4EM, w którym mieszczą się dwa akumulatory NP-FZ100, oraz sprzedawanemu oddzielnie zasilaczowi akumulatorowemu NPA-MQZ1K z miejscem na cztery akumulatory typu Z. Korpus jest ponadto przystosowany do zasilania przez złącze USB.Autoryzowany sklep Sony e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
powyżej 50 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
4K
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Waga
665g
Raty 0%
Tak
Kod EAN
4548736128514
Nowy produkt

Zobacz także

Gitzo Traveller GCB100BP

Dodatkowe informacje:

 • Materiał: wear-resistant, water-repellent treated nylon,detale z oryginalnej włoskiej skóry 
 • Bezpieczne zamykane zamki Securelock 
 • Wymiary górnego przedziału:23 x 29 x 12 cm
 • Przedział na aparat: 21 x 32 x 10 cm
 • Przedział na laptop: 43 x 29 x 2 cm
Oczekiwanie na dostawę Zapytaj o dostępność brak
1 194,00 zł
GITZO Mountaineer GT3542L

Dodatkowe informacje:

 • 4 sekcyjny statyw nowej serii Mountaineer
 • Technologia "Crabon exact"
 • System "G-lock ULTRA"
 • System "Ground level set"
 • Max. wysokość z wysuniętą kolumną: 178cm
Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
5 199,00 zł
Quadralite Stroboss V1 S (Sony E)

Dodatkowe informacje:

 • Liczba przewodnia: 42 m (ISO100)
 • Maksymalna energia błysku: 76 Ws (J)
 • Wbudowany system bezprzewodowej komunikacji Navigator X
 • Tryb automatyczny TTL, manualny i stroboskopowy
Oczekiwanie na dostawę Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły
1 074,00 zł