Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Fujifilm GFX 50R średnioformatowy aparat sklep fotograficzny w centrum Warszawy
1
 • Fujifilm GFX 50R średnioformatowy aparat sklep fotograficzny w centrum Warszawy
 • Fujifilm GFX 50R najnowszy aparat średni format
 • średnioformatowy aparat Fujifilm GFX 50R. Przyjmujemy sprzęt foto w rozliczeniu.
 • GFX50R - średni format Fujifilm Warszawa
 • Fujifilm aparat średnioformatowy autoryzowany sklep Warszawa komis

Fujifilm GFX 50R

Brak brak

Dodatkowe informacje:

 • średnioformatowy bezlusterkowiec
 • matryca 51,4 Mpix (43.8mm x 32.9mm -“Format G”)
 • pierwszy model z technologią Bluetooth®  
 • uproszczona ergonomia, nawiązująca do modelu X-E3
16 498,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj w leasingu

Fujifilm GFX 50R

Model GFX 50R kontynuuje tradycje kompaktowych i lekkich konstrukcji oraz doskonałej charakterystyki obrazu średnioformatowych aparatów Fujifilm GFX. Jednocześnie nowy model waży około 145g mniej oraz jest 25mm cieńszy od aparatu FUJIFILM GFX 50S (GFX 50S). 

            

Model GFX 50R jest około 145g lżejszy od aparatu GFX 50S (ważącego 920g z elektronicznym wizjerem - EVF). Korpus aparatu ma zaledwie 66.4mm grubości i jest cieńszy o 25.0mm od modelu GFX 50S.

Przypominająca aparaty dalmierzowe forma sprawia, że patrząc przez wizjer możesz cały czas obserwować otoczenie planu zdjęciowego. Pozwala to lepiej wyczuć atmosferę fotografowanej sceny i tego co dzieje się wokół zasadniczego motywu widocznego w elektronicznym wizjerze.

Aparat GFX 50R wyposażony jest w elektroniczny wizjer (organic EL) o rozdzielczości 3.69 milionów punktów zapewnia powiększenie 0.77x. Pozwala to na precyzyjne ustawianie ostrości niezależnie od dużego rozmiaru matrycy obrazu, która, przy fotografowaniu z tym samym kątem widzenia, pozwala na uzyskiwanie mniejszej głębi ostrości niż w aparatach małoobrazkowych.

            

Wyposażony w średnio-formatową matrycę CMOS 51.4MP oraz procesor przetwarzania obrazu X-Processor Pro

            

Średnioformatowa (43.8mm x 32.9mm -“Format G”) matryca obrazu charakteryzuje się lepszą recepcją światła przez poszczególne piksele w porównaniu z matrycami małoobrazkowymi o tej samej rozdzielczości. Co więcej, konstrukcja mikro-soczewek została zoptymalizowana, aby poprawić sprawność zbierania światła oraz rozdzielczość obrazu. Odpowiednio dostosowano także obsługę danych docierających z fotodiod, aby uzyskać możliwie najwyższy poziom jakości obrazu, przewyższający możliwości innych aparatów fotograficznych z matrycą tego samego formatu. W efekcie, aparat GFX 50R zapewnia obraz precyzyjnie odzwierciedlający fakturę fotografowanych obiektów, daje poczucie trójwymiarowości oraz wyjątkowej atmosfery poszczególnych scen.

Aparat Fujifilm GFX 50R wyposażono w procesor przetwarzania obrazu X-Processor Pro. Obsługuje on tryby symulacji filmu światłoczułego, z których znane jest FUJIFILM. Aparat wybranie tonacji barwnej zdjęcia odpowiadającej różnym filmom światłoczułym takim jak Velvia, PROVIA czy ACROS, jakie przez wiele lat były używane przez profesjonalistów i fotoamatorów w średnioformatowych aparatach fotograficznych.

            

Intuicyjna obsługa i mocny korpus  - wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich fotografujących

            

Aparat Fujifilm GFX 50R wyposażony jest w dźwignię ostrości, która pozwala na szybki wybór punktu ostrości. Zrezygnowanie z przycisków wyboru zapewniło dodatkowe miejsce na lepsze trzymanie aparatu. Na górnym panelu umieszczone są dwa pokrętła, jedno sterujące czasami otwarcia migawki, zaś drugie korekcją ekspozycji. Frezowane aluminiowe pokrętła nadają konstrukcji elegancki wygląd, a zmianie ustawień towarzyszy charakterystyczne kliknięcie.

Mocny korpus wykonany ze stopu magnezu został uszczelniony w 64 miejscach, by zabezpieczać wnętrze aparatu przed pyłem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dodajmy, że aparat może działać w temperaturach do -10℃, a jego trwałość zadowoli wszystkich fotografujących.

            

Kompleksowy średnioformatowy system - “System GFX”

            

Średnioformatowy system GFX obejmuje obecnie siedem obiektywów FUJINON GF pokrywających zakres ogniskowych od 23mm (ekwiwalent ogniskowej 18mm w formacie małoobrazkowym) do 250mm (ekwiwalent ogniskowej 198mm w formacie małoobrazkowym). Wszystkie obiektywy GF zapewniają rozdzielczość do 100MP, co oznacza, że są dostosowane do przyszłościowego rozwoju matryc. Obiektywy są też odporne na kurz i niekorzystne warunki pogodowe oraz mogą działać w niskich temperaturach do -10℃, dzięki czemu z powodzeniem spełniają wymogi stawiane przez profesjonalnych fotografów, którzy niejednokrotnie pracują w trudnych warunkach otoczenia.

            

Wykonywanie zdjęć z poziomu komputera (Tethered shooting) stanowi istotny element w pracy profesjonalnego fotografa.

            

Aparat GFX jest wspierany przez adekwatne oprogramowanie do tych celów “HS-V5 for Windows” czy “Tether Shooting Plug-in PRO for Adobe® Photoshop®”. Wkrótce pojawi się także aplikacja “Capture One Pro (FUJIFILM)”, która zapewni dodatkowe opcje fotografującym w studio i obsługującym od strony fotograficznej pokazy mody. Dostępność oprogramowania sprawia, że profesjonalny fotograf może z powodzeniem włączyć system GFX do swego typowego schematu pracy.

            

Kompatybilność z Bluetooth®, po raz pierwszy w systemie GFX 

            

Wprowadzany aparat jest pierwszym modelem systemu GFX, który obsługuje technologię Bluetooth®  - niskoenergetycznej wymiany danych. Wykonane aparatem zdjęcia można szybko i wygodnie przenieść do smartfonu czy tabletu poprzez aplikację FUJIFILM Camera Remote.

Przeczytaj porównanie Fujifilm GFX 50S vs Fujifilm GFX 50R na naszym blogu.

 Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Brak
Gwarancja
12 miesięcy
Matryca
Średni Format
Rozdzielczość matrycy
powyżej 50 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Zdjęcia seryjne
Do 3 kl./s
Filmowanie
FullHD
Format zapisu
Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), RAW 14-bit, RAW+JPEG, TIFF 8-bit
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
Nie
Uszczelnienie
Tak
Waga
Około 775 g (z baterią i kartą pamięci)
Samowyzwalacz
2 lub 10 s
Migawka
360 sek. - 1/4000 sek., Bulb • 60 sek. - 1/16000 sek. - migawka elektroniczna
Kod EAN
4547410388084
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm 45/2.8 GF R WR

Dodatkowe informacje:

 • Ekwiwalent ogniskowej 36mm
 • 11 elementów w 8 grupach
 • 1 soczewka asferyczna, 2 soczewki ED
 • uszczelniona konstrukcja
 • do FujiFilm GFX50s
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
8 999,00 zł
Ładowarka dwukanałowa Newell DC-LCD do NP-T125

Dodatkowe informacje:

 • zasilanie:

 • AC 100-240 V; 50/60 Hz

 • DC 12-24 V; 3000 mA (max)

 • prąd ładowania:

 • normalne (L): 1000 mA x1 / 500 mA x2, szybkie (H): 1500 mA x1 / 800 mA x2

 • USB: 2100 mA

 • wymiary ładowarki: 12,5 x 11 x 4,3 cm

 • waga: 290 g (bez kabla)

 • Przeznaczenie: akumulatory NP-T125
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
249,00 zł