Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ODLOTOWY CZAS"

9268 Zobacz 23 Liked

Konkurs „Odlotowy Czas” 

ZMIANA CZASU TRWANIA KONKURSU!            

Z uwagi na wzmożony ruch przedświąteczny i sygnały od uczestników przedłużamy konkurs do dnia 26 grudnia 2018 r. Decyzja jury dotycząca wyników zostanie ogłoszona do dnia 04.01.2019 r. na profilach facebookowych obu organizatorów. Zmiana regulaminu (zgodna z postanowieniami końcowymi) dotyczy paragrafu 1 pkt 4, paragrafu 3 pkt 3 oraz paragrafu 4 pkt 5. Pozostałe punkty pozostają bez zmian.

            

Listopad to miesiąc, który wielu z Was pewnie chciałoby wyciąć z kalendarza, zaszyć się gdzieś na ten czas w lesie lub w innym zamkniętym miejscu i wyjść z niego dopiero na Mikołajki, albo co poniektórzy dopiero na gwiazdkę. Choć w tym roku pogoda nas rozpieszcza, to jednak słońca nie jest za wiele i szara aura nas nie omija.
Większość z nas zmęczona końcem roku ma mało optymistyczne myśli i nie jest skłonna do jakichkolwiek działań. Tak, koniec roku może oddziaływać na nas niezbyt zachęcająco.
Jak nie popaść w melancholijny nastrój?
Weź udział w naszym konkursie i daj się ponieść swojej wyobraźni!
Już sama nazwa powinna podziałać na was elektryzująco i optymistycznie- „Odlotowy czas”. Zorganizowaliśmy go wspólnie ze sklepem z zegarkami e-zegarek.pl. Choć są to z pozoru dwie różne branże, to jesteśmy ze sobą mocno powiązani.
Sklepy prowadzone są przez dwoje bliskich sobie osób, a także dzięki długoletniemu istnieniu na rynku mają już wspólnych Klientów, których codziennie zarażają swoimi pasjami. Konkurs kierujemy nie tylko do miłośników fotografii, ale również wielbicieli czasomierzy, bowiem do wygrania spośród wielu nagród będzie wyjątkowy szwajcarski zegarek. Osoby biorące udział w konkursie mają za zadanie, tak jak w naszych poprzednich konkursach, zrobienie zdjęcia będącego dowolną interpretacją tematu oraz przesłanie go na skrzynkę konkursową: konkurs@e-oko.pl.
Pełny regulamin i wymogi dostępne są poniżej.

            

Skąd pomysł na tytuł konkursu i jak go interpretować?
Czas od zawsze jest związany z fotografią. Fotografią chcemy uchwycić chwile, zatrzymać czas. Pobudza nas do tego nie tylko pasja, ale również świadomość szybko zmieniającego się świata. Zdjęcia zawsze przywołują miejsca, ludzi i wspomnienia, o których nie chcemy zapomnieć. Czas, również ten odlotowy, nawiązuje tutaj do zegarków, które mają w tym konkursie swoje miejsce. Inspiracją do tego co chcecie umieścić na zdjęciu konkursowym może być wszystko. Zdjęcie z wakacji, fotografia z imprezy, narodziny dziecka, remont mieszkania…

            

Niech zachętą do wzięcia udziału będą dla Was wspaniałe nagrody!
Sponsorem głównym trzech pierwszych nagród jest marka Sony. Firma ta, to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm fotograficznych, uznawana za kreatora trendów sprzętu fotograficznego. Pierwsza nagroda, wspaniały aparat Sony A7 II to bezlusterkowiec dla zaawansowanego amatora lub profesjonalisty. Sony RX0-nagroda druga to najmniejszy aparat kompaktowy/kamera, którą można zawsze mieć przy sobie i uchwycić obiekty znajdujące się nawet w szybkim ruchu, natomiast trzecia nagroda, aparat kompaktowy z obiektywem o dużym zakresie zooma to idealne wyposażenie fotoamatora w podróży. Sponsorem nagrody specjalnej jest firma Poljot Euro, reprezentująca szwajcarską markę zegarków Aviator Swiss Made. To marka której nie tylko logo sugeruje związek z aviacją, ale również design i historia. Do wygrania będzie lotniczy zegarek Aviator Aircobra wraz z kurtką typu Flyers. Kurtka ma na plecach logo Aviator oraz będzie mieć indywidualnie zaprojektowaną naszywkę przez zwycięzcę.

            

Wartość nagród to 16 000 złotych polskich.

Kto wie, może ten konkurs rozbudzi w Was duszę fotografa? Może wygranie zegarka zainspiruje Was do tworzenia nowych codziennych stylizacji? Pamiętajcie że nie jest ważny sprzęt którym fotografujecie. Najlepszy aparat to ten który masz w tej potrzebnej chwili pod ręką. Życzymy Wam mnóstwa niebanalnych pomysłów na zdjęcia, dobrych wyborów ujęć które już macie w swoim posiadaniu, a przede wszystkich radości w duszy i frajdy z udziału w naszym przedsięwzięciu. Konkurs, do udziału w którym gorąco Was zapraszamy, trwać będzie do 14 grudnia. Powodzenia! Czekamy na wasze fotografie: konkurs@e-oko.pl Pozdrawiamy serdecznie! Organizatorzy

            

Regulamin konkursu fotograficznego „Odlotowy Czas”          

I Zasady ogólne 

1. Konkurs organizowany jest przez Internetowy Sklep-Komis Fotograficzny "OKO" s.c. Cezary Janicki, Anna Wójcik-Janicka, NIP: 729-24-95-672 z siedzibą na ul. Puławskiej 10 lok.32, 02-566 Warszawa, właściciela domeny i Sklepu Internetowego www.e-oko.pl, oraz Centrum Sprzedaży Internetowej Cezary Janicki, NIP: 727-186-49-86 z siedzibą na ul. Puławskiej 10 lok.32, 02-566 Warszawa, właściciela domeny i Sklepu Internetowego www.e-zegarek.pl, zwanymi dalej Organizatorami.

2. Korespondencję do Organizatora należy kierować na adres: Puławska 10 lok 32, 02-566 Warszawa. 

3. Sponsorami są:

1) Sponsor Główny – Sony Polska – nagrody za miejsca I – III oraz wyróżnienia

2) Sponsor nagrody specjalnej - Poljot Euro, Igańska 24, Warszawa (reprezentujący w Polsce markę Aviator Swiss Made) 

4. Konkurs trwa od 16.11.2018 r. do 14.12.2018 r.

            

II Wytyczne i tematyka konkursu

1. Konkurs skierowany jest do miłośników zegarków i fotografii, niezależnie od poziomu zaawansowania.

2. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby fizyczne, które są pełnoletnie i zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub posiadają adres korespondencyjny na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Osoby biorące udział w konkursie zwane są uczestnikami.

3. Aby wziąć udział w konkursie należy w okresie jego trwania dostarczyć do Organizatora zgodne z tematyką fotografię wykonaną za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego, smartfona, action-cama lub aparatu tradycyjnego (z zastrzeżeniem, że zgłoszona praca dostarczona będzie do Organizatora w formie cyfrowej).

4. Sposób dostarczenia, zasady oraz szczegółowe wytyczne techniczne znajdują się w punkcie III.4

5. Tematem konkursu jest "Odlotowy Czas". Interpretacja tematu konkursu jest dowolna. 

            

III Zgłoszenie i zasady uczestnictwa 

1. Zgłoszenie prac obywa się poprzez: 

1) przysłanie zdjęcia zgodnego z tematyką konkursu i wymaganiami technicznymi wskazanymi w pkt III.4.

2) przesłanie w formie skanu/zdjęcia wypełnionego i podpisanego formularza/oświadczenia znajdującego się na końcu niniejszego regulaminu;

3) polubienie" obu Facebookowych profili Organizatorów 

https://www.facebook.com/e-okopl-313071799140159/ 

https://www.facebook.com/NajlepszeZegarki/

2. Zgłoszenia należy kierować na adres: konkurs@e-oko.pl

3. Zgłoszenia można przesyłać do 14.12.2018 r.

4. Nadesłany plik musi być w formacie .JPG, jego rozmiar nie może być większy niż 3MB, a wymiary nie mogą być mniejsze niż 1200x1200 pikseli. Plik musi być nazwany w formacie „ImięNazwisko_TYTUŁ” (np. JanKowalski_Moja_wizja.jpg),

5. Każdy uczestnik może wysłać wyłącznie jedno zgłoszenie z jednym zdjęciem.

6. Zdjęcie może być poddane dowolnej obróbce graficznej (osobiście przez uczestnika),

7. Uczestnicy mogą zgłaszać wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa. W sytuacjach budzących wątpliwości, jury może poprosić Uczestnika o wgląd w plik/pliki źródłowe celem weryfikacji autorstwa,

8. Zgłoszenia do konkursu nie mogą naruszać prawa ani praw osób trzecich, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych - w szczególności dotyczy to treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe, zawierających nagość, pornografię, erotykę, obscenicznych, obrażających uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne, przedstawiających przemoc albo materiały o tematyce rasistowskiej, naruszające prawo do prywatności, zawierających materiały chronione prawami wyłącznymi bez zgody uprawnionych.

9. Zdjęcia nadesłane na konkurs nie mogą być pracami nagrodzonymi w innych konkursach w dniu przysłania.

10. Zdjęcia niespełniające wymogów nie będą brały udziału w konkursie, 

11. Wysyłając zgłoszenie, uczestnik wyraża nieograniczoną czasowo zgodę na publikację nadesłanego zdjęcia na następujących polach eksploatacji:

1) profile społecznościowe Organizatorów i Sponsorów (Facebook, Instagram, Twitter),

2) strony internetowe Organizatorów (www.e-oko.pl, www.e-zegarek.pl),

3) wydawany raz w roku drukowany katalog Organizatora (nakład około 10000 egz.)

12. Wszelkie prawa autorskie i majątkowe do nadesłanej fotografii pozostają po stronie uczestnika.

13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu naruszenia przez uczestnika jakichkolwiek praw autorskich lub osobistych.

14. Osoby, które w formularzu podadzą nieprawdziwe dane lub nie spełnią warunków wymienionych wyżej, zostaną wykluczone z konkursu.

15. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu konkursu (sponsora), w tym członkowie jury oraz członkowie ich rodzin i osoby im najbliższe.

            

IV  Ocena prac i nagrody 

1. Nadesłane prace będą poddane ocenie jury.

2. Jury w składzie: Przewodniczący Tomasz Tomaszewski (Ambasador marki Sony), pozostały skład: Rafał Wylegała (Sony Polska),  Cezary Janicki (sklep fotograficzny www.e-oko.pl) przyzna trzy pierwsze następujące nagrody główne oraz trzy wyróżnienia: 

1) za I miejsce: Aparat Sony A7 II body o wartości 4999 zł

2) za II miejsce: Aparat Sony RX0 o wartości 2999 zł

3) za III miejsce: Aparat Sony DSC HX-99 o wartości 2299 zł

Wyróżnieniami będą albumy fotograficzne Tomasza Tomaszewskiego z autografem o wartości 600 zł każdy. 

3. Drugie jury w składzie: Gocza Gigaurii (Poljot Euro), Przemysław Rachubka (Poljot Euro), Anna Wójcik-Janicka (Centrum Sprzedaży Internetowej www.e-zegarek.pl) przyzna nagrodę specjalną: zegarek Aviator Aircobra V.1.22.0.149.4 o wartości 1340 zł oraz kurtka Flyers o wartości 490 zł z indywidualnie wyhaftowaną naszywką z treścią zaprojektowaną przez Zwycięzcę.

4. Nagrodzone zostaną najlepsze prace, a kryterium wyboru stanowią kreatywność, wartość merytoryczna oraz zgodność z postanowieniami niniejszego regulaminu.

5. Decyzja jury dotycząca wyników zostanie ogłoszona do dnia 19.12.2018 r. na profilach facebookowych obu Organizatorów.

6. Nagrody przyznane w konkursie nie są wymienne na gotówkę. Organizatorzy skontaktują się z zwycięzcami w ciągu 14 dni od daty ogłoszenia wyników i zobowiązują się do przekazania przyznanej nagrody w terminie 14 dni.

            

V Reklamacje

1. Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w sprawach związanych z konkursem.

2. Reklamacja powinna zawierać:

1) imię i nazwisko osoby składającej reklamację;

2) opis przedmiotu reklamacji wraz z uzasadnieniem;

3) adres korespondencyjny.

3. Reklamacje należy składać mailowo na adres konkurs@e-oko.pl

4. Reklamacje będą rozpatrywane przez organizatora w ciągu 14 dni od jej otrzymania. O wyniku postępowania reklamacyjnego uczestnik zostanie powiadomiony listem na adres podany w reklamacji lub mailem.

5. Reklamacje powinny być składane w najpóźniej terminie 7 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu.

            

VI Postanowienia końcowe

1. Do nagród za miejsca, zostanie dodana dodatkowa nagroda pieniężna w wysokości odpowiadającej zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych z tytułu wygranej w konkursie, liczonemu od ubruttowanej wartości nagrody o należny podatek dochodowy. 

2. Zwycięzca zgadza się, że kwota dodatkowej nagrody pieniężnej nie podlega wypłacie na jego rzecz, lecz przeznaczona jest na zapłatę podatku należnego z tytułu wygranej w konkursie.

3. Organizator przed wydaniem zwycięzcom nagród obliczy i odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy należny z tytułu wygranej.

4. W terminie 7 dni od opublikowania informacji o wygranej, zwycięzca zobowiązany jest przesłać Organizatorowi następujące informacje: imię i nazwisko, adres dostawy nagrody na terytorium Polski, PESEL/NIP, numer telefonu oraz właściwy dla zwycięzcy Urząd Skarbowy. Niepodanie powyższych informacji przez zwycięzcę w określonym terminie lub podanie nieprawidłowych danych, powoduje utratę prawa do nagrody.

5. Organizator zastrzega prawo zmiany regulaminu, jeżeli nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w konkursie. W razie skorzystania z tego prawa, Organizator poinformuje o nowej treści regulaminu w siedzibie Organizatorów oraz na stronach internetowych www.e-oko.pl oraz www.e-zegarek.pl

6. Organizator ma prawo do zawieszenia lub zakończenia konkursu w każdym czasie, bez jego rozstrzygnięcia i bez konieczności uzasadniania swojej decyzji.

7. Organizator może wykluczyć uczestnika z udziału w konkursie w przypadku stwierdzenia naruszenia postanowień niniejszego regulaminu.

8. W razie wątpliwości co do naruszenia przez uczestnika konkursu warunków niniejszego regulaminu, w tym zwłaszcza w zakresie praw autorskich do nadesłanej fotografii, Organizator ma prawo do:

1) wstrzymania się z przekazaniem nagrody do czasu wyjaśnienia wątpliwości

2) wykluczenia uczestnika z konkursu 

3) odmowy przekazania nagrody

4) do dochodzenia ich zwrotu oraz naprawienia szkody (w przypadku wcześniej przyznanych nagród).

9. Dokumentem określającym zasady Konkursu jest regulamin dostępny w siedzibie Organizatorów oraz na stronach internetowych www.e-oko.pl oraz www.e-zegarek.pl

            

VII  Ochrona danych osobowych oraz formularz uczestnictwa (Poniżej)

1. Dane osobowe osób nagrodzonych będą przetwarzane przez Organizatora – jako administratora danych osobowych – w celu i zakresie niezbędnym do realizacji konkursu, w szczególności przyznania i doręczenia nagrody oraz opłacenia podatku, na podstawie dobrowolnej zgody osoby, której dane dotyczą.

2. Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), tzw. RODO oraz aktualnie obowiązującymi regulacjami prawa polskiego.

3. Organizator może udostępniać zebrane od osoby nagrodzonej dane osobowe firmie kurierskiej. Dane w postaci imienia i nazwiska zwycięzców mogą być udostępniane publicznie na:

1) profilach społecznościowych Organizatorów i Sponsorów (Facebook, Instagram, Twitter),

2) stronach internetowych Organizatorów (www.e-oko.pl, www.e-zegarek.pl),

3) drukowanym katalogu Organizatora.

Organizator nie przekazuje danych poza teren Polski/UE/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

4. Osobie, której dane osobowe są przetwarzane przez Organizatora, przysługuje prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa) oraz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych. W celu wykonania tych praw należy skierować żądanie pod adres email: konkurs@e-oko.pl lub osobiście w siedzibie Organizatora.

5. Dane osobowe pozyskane w związku z realizacją konkursu Organizator przechowuje do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń wynikających z uczestnictwa w Konkursie oraz przez okres niezbędny do wypełnienia przez Organizatora obowiązku prawnego (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych), bądź też do czasu posiadania udzielonej zgody.

6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwia wydanie i otrzymanie nagrody.

7. Formularz uczestnictwa (pobierz formularz)

Imię i Nazwisko:

Adres zamieszkania:

adres e-mail:

nr telefonu:

Model aparatu/telefonu którym wykonano zdjęcie konkursowe:

Dodatkowe informacje:

Oświadczenia: 

1. Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu „Odlotowy Czas”.

2. Wyrażam zgodę  na wykorzystanie przez Organizatora moich danych osobowych dla potrzeb przeprowadzenia niniejszego konkursu fotograficznego pt. ”Odlotowy Czas”, na warunkach określonych w regulaminie konkursu, dostępnym na stronach internetowych www.e-oko.pl oraz www.e-zegarek.pl

           

Tag: Konkurs
Opublikowany w: Konkursy fotograficzne