Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Premiera dwóch wyjątkowych zestawów Leica: M-A Titan oraz M10-P Royal Thai

63 Zobacz 0 Liked

Najnowsza limitowana analogowa Leica M-A Titan

Leica ogłosiła nową, edycję aparatu analogowego w zestawie z obiektywem APO-Summicron-M 50 F2 ASPH. Zestaw Leica M-A „Titan” to już szósta, limitowana seria aparatu Leiki z tytanową obudową. Pierwszą taką Leicą była Leica M6 TTL 'Titan', wypuszczona na rynek w 2001 roku. Aparat i obiektyw M-A 'Titan' frezowane są z litego tytanu, materiału znanego ze swojej wytrzymałości i trwałości, ale także olbrzymiej trudności w obrabianiu.
Tytan nadaje również zestawowi M-A „Titan” bardzo charakterystyczny szary, matowy kolor.
Leica M-A to analog w najczystszej postaci, kompletnie mechaniczny, nie wymagający żadnego zasilania. Producent pisze, że model M-A jest „uosobieniem filozofii Leiki, polegającej na skoncentrowaniu się na tym, co najważniejsze: powrocie do fotografii w najczystszej postaci”. Leica M-A nie zawiera nawet światłomierza, w przeciwieństwie do Leica MP. Wersja ze specjalnej edycji zawiera klasyczny napis „Ernst Leitz Wetzlar” na górnej płycie.Dodany obiektyw APO-Summicron-M 50 mm F2 ASPH, którego elementy obudowy zbudowano także z tytanu na potrzeby zestawu „Titan”, jest wzorowany na pierwszym 50 mm obiektywie Summicron-M wprowadzonym w 1956 roku. Z tytanu wykonana jest nawet dołączona do obiektywu osłona przeciwsłoneczna - zgubienie jej byłoby wyjątkowo kosztowne.

Zestaw Leica M-A „Titan” nie należy do tanich, jego cena to około 20000$, a ilość jest ograniczona do zaledwie 250 sztuk na całym świecie. Na aparacie i obiektywie wygrawerowane są numery seryjne edycji specjalnej, a całość jest dostarczana w specjalnym pudełku wyłożonym czarnym jedwabiem.

Jeśli jednak chcesz robić zdjęcia podobnym aparatem Leica, ale wersja M-A „Titan” jest zbyt droga, możesz kupić Leicę M-A w kolorze czarnym lub srebrnym w naszym sklepie. Leica M-A współpracuje z szeroką gamą obiektywów Leica M, od 16 mm do 135 mm.

Leica M-A w naszej ofercie. 


Tak prezentuje się zestaw:Limitowana pozłacana Leica M10-P Royal Thai

W przypadku, gdyby zestaw aparatu Leica M-A Titan o wartości około 20000$ nie wystarczył, aby zaspokoić Twoje zapotrzebowanie na wyjątkowo unikatowe aparaty, nie obawiaj się! Leica ogłosiła, że wypuści limitowaną edycję złotych aparatów Leica M10-P z okazji koronacji króla Maha Vajiralongkorna.Zestawy z bardzo mocno limitowanej edycji występują w dwóch odmianach. Pierwszy zawiera aparat M10-P oraz dwa obiektywy: APO Summicron 50 mm F2 ASPH i Summilux 35 mm F1,4 ASPH. Wszystkie elementy są pozłacane, a sam aparat ma osłonę korpusu z żółtej skóry krokodyla. Drugi zestaw to aparat M10-P z oprawą w zieloną skórę krokodyla i jeden obiektyw APO Summicron 50mm F2 ASPH. Oba zestawy będą miały wygrawerowane na górze królewskie godło Tajlandii oraz numer seryjny, który będzie także wygrawerowany na uchwycie gorącej stopki.

Pogłoski głoszą, że wyprodukowano tylko 10 sztuk żółtego zestawu oraz 20 sztuk zielonego. Ceny to odpowiednio około 50000$ i 30000$, co sprawia, że zestawy są jednymi z najdroższych wersji limitowanych, jakie Leica kiedykolwiek wypuściła.

Oba zestawy będą dostarczane w pięknym, grawerowanym drewnianym pudełku, zamykanym na klucz. Oprócz samego aparatu wyjątkowe są także certyfikaty, które dołączane do z aparatów. Wszystkie certyfikaty autentyczności są ręcznie podpisane przez prezesa Thai Beverage - Thapana Sirivadhanabhakdi, prezesa Leica Camera AG - dr Andreasa Kaufmanna i dyrektora generalnego Leica Camera AG - Matthiasa Harscha.


Bardzo możliwe, że biorąc pod uwagę mocno kolekcjonerski i unikatowy charakter tych zestawów, zapewne większość nabywców nigdy nie wykona nim żadnego zdjęcia, a zostaną potraktowane jako inwestycja.


Jeśli chcesz kupić jeden z tych unikatowych zestawów mamy niestety złą wiadomość - sprzedaż była ograniczona tylko na rynek azjatycki.

Jest także dobra wiadomość Leica M10-P w kolorze czarnym i srebrnym jest w ofercie w naszym sklepie fotograficznym.Autoryzowany sklep fotograficzny Leica, e-oko.pl

Opublikowany w: Nowości fotograficzne