Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Ważna aktualizacja oprogramowania Canon R3, R5, R6

379 Zobacz 0 Liked

Najnowsze aktualizacje oprogramowania sprzętowego Canon umożliwiają osiągnięcie wyższego poziomu szybkości i wydajności aparatów. Najwięcej usprawnień pojawia się dla modelu EOS R3. Wprowadzono znaczną poprawę prędkości w zdjęciach seryjnych oraz w filmowaniu. Użytkownicy EOS R5 ucieszą się z wydłużonego czasu filmowania. Nowe oprogramowanie pozwoli na wyższą temperaturę aparatu i opóźni moment jego wyłączenia.


Lista wprowadzonych zmian:

Canon EOS R5 Oprogramowanie układowe w wersji 1.6.0 zawiera następujące ulepszenia i poprawki:
- Dodaje opcję [Temp. autom. wył.: Standardowa/Wysoka] do menu nagrywania filmów. Po wybraniu opcji [Wysoka] aparat nie wyłączy się automatycznie, gdy temperatura korpusu aparatu i karty wzrośnie, co może pozwolić na dłuższe nagrywanie filmu niż wcześniej, w zależności od warunków fotografowania. Zwróć uwagę, że temperatura dolnej powierzchni aparatu może w tym czasie wzrosnąć.
- Dodaje możliwość konwersji wielu obrazów HEIF na wiele obrazów JPEG.
- Zwiększa wydajność „Movie Digital IS”. Stabilizuje obraz podczas robienia selfie lub ujęć z chodzenia za pomocą obiektywu szerokokątnego.
- Naprawia drobne problemy.

Canon EOS R6 Oprogramowanie układowe w wersji 1.6.0 zawiera następujące ulepszenia i poprawki:
- Dodaje możliwość konwersji wielu obrazów HEIF na wiele obrazów JPEG.
- Zwiększa wydajność „Movie Digital IS”. Stabilizuje obraz podczas robienia selfie lub ujęć z chodzenia za pomocą obiektywu szerokokątnego.
- Naprawia drobne problemy.

Canon EOS R3 Oprogramowanie układowe w wersji 1.2.0 zawiera następujące ulepszenia i poprawki:
- Dodaje możliwość ustawienia „Niestandardowych szybkich zdjęć seryjnych” do trybu Drive. Możliwe jest wykonanie od 2 do 50 zdjęć w trybie ciągłym z prędkością około 30 do 195 kl./s.
- Dodaje możliwość wyboru „FHD 239,76 kl./s/200,00 kl./s” w „Wysoka liczba klatek na sekundę”.
- Dodaje możliwość „kompozycji głębi” w aparacie podczas „bracketingu ostrości”.
- Dodaje braketing ostrości i komponowanie głębi za pomocą lampy błyskowej (Speedlite EL-1).
- Dodaje możliwość nagrywania filmów poklatkowych. Zwróć uwagę, że ustawienie filmu poklatkowego jest zachowywane, nawet jeśli aparat przejdzie w stan automatycznego wyłączania przed rozpoczęciem nagrywania filmu poklatkowego.
- Dodaje możliwość przetwarzania Cloud RAW. Możliwe jest przetwarzanie RAW z najnowszą technologią przetwarzania obrazu. Jest to płatna usługa, która wymaga wykupienia planu usługi Canon Imaging App Service Plan, który będzie dostępny od 25 lipca 2022 r.
- Dodaje możliwość konwersji wielu obrazów HEIF na wiele obrazów JPEG.
- Dodaje możliwość ustawienia [Przycinanie/Aspekt nieruchomego obrazu] na [Kontrola niestandardowa]. Przypisany przycisk może służyć do przełączania między kadrowaniem a proporcjami.
- Dodaje możliwość przycinania i zmiany rozmiaru obrazów podczas przesyłania na serwer FTP.
- Uwierzytelnianie 802.1X/WPA2-Enterprise obsługuje teraz format certyfikatu PKCS#12.
- Dodaje dźwięk migawki elektronicznej, który będzie odtwarzany po ustawieniu migawki mechanicznej lub elektronicznej pierwszej kurtyny.
- Zwiększa wydajność „Movie Digital IS”. Stabilizuje obraz podczas robienia selfie lub ujęć z chodzenia za pomocą obiektywu szerokokątnego.
- Dodaje [Temp. autom.wył.zas.: Standardowa/Wysoka] do menu w celu robienia zdjęć.
- Rozwiązuje problem, który wyświetla kod błędu 70 w aparacie, który może wystąpić w rzadkich przypadkach, gdy [Wyśw. Performance] jest ustawiona na [Smooth].
- Naprawia drobne problemy.

Aktualizacje SDK
Nowe oprogramowanie sprzętowe oferuje szereg aktualizacji do pracy z czołowym na rynku zestawem Software Development Kit (SDK) firmy Canon. Nowe funkcje dla użytkowników SDK to m.in. obsługa zdalnego czyszczenia matrycy, możliwość aktywacji bracketingu ostrości, opcja ustawiania wysokiej liczby klatek na sekundę w trybie wideo oraz synchronizacji migawki na pierwszą/drugą kurtynę lub wysoką prędkość, a w przypadku aparatu EOS R6 – możliwość zdalnego ustawiania funkcji pokrętła trybu pracy za pośrednictwem SDK. Te dodatkowe funkcje jeszcze bardziej rozszerzają możliwości aparatów EOS R3, EOS R5 i EOS R6 w zastosowaniach komercyjnych.


Aktualizacja oprogramowania EOS R3 w wersji 1.20 jest dostępna do pobrania tutaj:
https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r3.html

Aby pobrać aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 1.60 dla R5 i R6, należy odwiedzić następujące strony:
EOS R5 https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r5.html
EOS R6 https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r6.html
Autoryzowany sklep fotograficzny Canon, e-oko.pl

Opublikowany w: Nowości fotograficzne