Menu bloga

Najnowsze wpisy

Drukarka do zdjęć - co najlepiej wybrać?

835 Zobacz 5 Liked

Drukarka do zdjęć to sprzęt, w który zaopatruje się coraz więcej osób. Pomimo tego, że większość z nas dzieli się swoimi zdjęciami w internecie i światem zawładnęła fotografia cyfrowa, stale rośnie liczba osób doceniających tradycyjne odbitki. Fotografia zachowana na papierze jest między innymi świetnym pomysłem na prezent dla innych czy dla siebie. Z kolei album fotograficzny jest małym wehikułem czasu, w którym zachowamy cenne wspomnienia.
Odbitki są również częstym dodatkiem do sesji okolicznościowych, zapewnianym przez fotografów zawodowych. Drukarka do zdjęć przyda się więc zarówno osobom niezajmującym się fotografią na co dzień, jak i amatorom i profesjonalistom.


Rodzaje drukarek fotograficznych – jaka jest najlepsza?

Drukarki możemy pogrupować na kilka do kilkunastu kategorii, w zależności od ich cech charakterystycznych, ale do celów fotograficznych zazwyczaj wykorzystuje się trzy rodzaje: atramentowe, laserowe oraz termosublimacyjne. Każda z nich ma swoje zalety i wady, a to na co się zdecydujemy zależy tylko od naszych potrzeb. Drukarki atramentowe cechuje stosunkowo niska cena –  zazwyczaj niższa niż w przypadku urządzeń laserowych.  Zależy to jednak od rozdzielczości, obsługiwanych formatów czy funkcji takich jak łączność bezprzewodowa, więc nie można stwierdzić, że jeden rodzaj jest na pewno droższy od drugiego. W grę wchodzą również materiały eksploatacyjne takie jak papier czy atrament, które także w znacznym stopniu wpływają na koszty.
To powiedziawszy, drukarki do zdjęć z biegiem czasu stają się coraz bardziej przystępne i nie są aż tak kosztowne jak jeszcze kilka lat temu. Jednocześnie produkują wydruki coraz lepszej jakości i trwałości. Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy wydanych w fotolabie na wywoływanie zdjęć, posiadanie własnej drukarki do zdjęć prędzej czy później może pomóc zaoszczędzić pieniądze, a także czas.


Mała drukarka do zdjęć, czyli uniwersalny sprzęt firmy Canon

Sklep fotograficzny e-oko.pl posiada w swojej ofercie drukarki marki Canon, w tym model PIXMA G640. Jest to drukarka atramentowa, która posłuży nie tylko do wydruku zdjęć, ale również dokumentów. Posiada ona także funkcję skanowania i kopiowania oraz (co szczególnie istotne przy druku zdjęć) pozwala ona na druk bez marginesów. Jest zarazem niezwykle wydajna – jedna butelka atramentu to 8000 stron kolorowych na papierze zwykłym i 3800 na fotograficznym. Drukarka do zdjęć Canon PIXMA G640 to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie uniwersalność i wygodę.  Mały rozmiar i łączność bezprzewodowa to zalety, które z pewnością doceni wiele użytkowników.

Dla osób szukających profesjonalnego urządzenia, które zapewni wysoką jakość drukowanych zdjęć godnym uwagi jest model Canon imagePROGRAF PRO-300. To urządzenie, pomimo niewielkich rozmiarów posiada duże możliwości. Obsługuje format A3+ oraz, tak jak wcześniej wspomniany model, pozwala na druk bez marginesów. Za wyjątkowe kolory i przejścia tonalne (w tym zminimalizowane brązowe obszary) odpowiada 10 atramentów pigmentowych LUCIA PRO.

Canon Pixma G640 i Canon imagePROGRAF PRO-300


Papier fotograficzny, atrament, serwis i inne ważne aspekty

Zakup drukarki wiąże się z dodatkowymi wydatkami – musimy mieć na czym i czym drukować, więc zaopatrzenie się w papier i ( w przypadku drukarek atramentowych) atrament to oczywista sprawa. Na szczęście firma Canon nie tylko oferuje wysokiej jakości urządzenia drukujące, ale również szeroką gamę papierów fotograficznych i standardowych oraz świetnej jakości i wysokiej wydajności atramenty. Pośród podłoży znajdziemy papiery fotograficzne błyskowe i matowe, papier do przyklejania, naprasowanki i więcej. Jeden zestaw atramentów wystarcza na około 38000 odbitek w formacie 10x15 cm. Nie jest to więc częsty wydatek, ale należy o nim pamiętać.

Drukarki, jak każde inne urządzenia mogą ulec uszkodzeniom czy awariom i ważne, aby w takich wypadkach sprzęt trafiał w bezpieczne ręce. Sklep fotograficzny e-oko.pl jako autoryzowany sprzedawca Canon udziela gwarancji producenta na podstawie której ewentualnymi naprawami zajmie się oficjalny serwis.
Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie drukarki, warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na jej rozdzielczość, obsługiwane formaty, uniwersalność oraz koszty eksploatacji. Z pewnością jest to przydatne urządzenie, które sprawi radość wielu fanom fotografii.

Tag: Canon
Opublikowany w: Wszystkie wpisy